Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.04.2017

Bültene ait dosyalar

Harmony19 "barış" ürünleri, düşlerdeki özgür dünya için yola çıktı
 
19 yaşında barış dolu düşlere inanan Ali İsmail Korkmaz anısına tasarlanan "Harmony19" ürün serisi Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına www.duslerindeozgurdunya.com adresi üzerinden satışa sunuldu.
 
Gökçe Cantürk tarafından tasarlanan ve adını sadece barıştan değil, “barışarak birlikte uyum içinde yaşama, hep birlikte daha güvenli ve huzurlu gelecek kurabilme” arzusundan alan Harmony19 ürün serisi, düşleri ve umutları daha geniş bir çevreye taşımak üzere www.duslerindeozgurdunya.com 
adresinden destekçilerin beğenisine sunuldu. 

19 Farklı Dilde Barış
Türkçe'nin yanı sıra Almanca, Arapça, Arnavutça, Bengalce, Çince, Endonezce, Ermenice, Fransızca, Hırvatça, Hintçe, İbranice, İngilizce, İspanyolca, Japonca, Kürtçe, Lazca, Rusça, İtalyanca ve Yunanca "Barış" yazılı tişört, cep defteri ve kupa ile başlayan "Harmony19" serisi yakın zamanda günlük kullanıma uygun birçok ürün ile çeşitlenecek. 

Bağışçılar, www.duslerindeozgurdunya.com sitesi üzerinden satışı yapılan, fiyatları 11 TL ile 39 TL arasında değişen tişört, özel tasarım ajanda, kalem gibi alternatif ürünleri satın alarak ALİKEV'in gençlik çalışmalarına destek olabiliyorlar. Projenin başladığı 25 Kasım 2014 tarihinden bugüne dek 10.000'den fazla ürün satışı gerçekleştirilen “Düşlerinde Özgür Dünya” projesi, kaynak yaratmanın yanı sıra 500.000'den fazla kişiye de ulaşarak büyük bir başarı sergiledi.

 
bilgi@alikev.org
www.alikev.org
Tel: 0326 213 0 254
https://www.facebook.com/aliismailkorkmazvakfi
https://twitter.com/Alikev_org
 

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.