Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.07.2017

Bültene ait dosyalar

Güvenli E-posta Ağ Geçidi Çözümlerinin karşılaştırıldığı bağımsız araştırmada Fortinet lider
 

FortiMail zararlı e-postaları sıfır hata ve yüzde 100 başarıyla engelleyerek Virus Bulletin'in VBSpam+ Sertifikası ile ödüllendirildi.
 

Michael Xie, Fortinet Kurucusu ve CTO'su
“Hackerların işletmelerin ağlarına sızmak için kullandığı en yaygın yöntem olan e-posta en önemli güvenlik konularından bir tanesi. Yüksek profilli fidye yazılımlarının manşetleri süslediği ve iş dünyasını küresel olarak etkilediği günümüzde, güvenli e-posta ağ geçidi çözümlerinin verimliliği çok daha hayati hale geliyor. Son test sonuçlarının da gösterdiği gibi FortiMail çözümlerinin Fortinet Security Fabric ile entegre hale gelmesiyle meşru kurumsal iletişimi etkilemeden birinci sınıf kurumsal e-posta güvenliği sunuyoruz.”
 
Son Gelişmeler:
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) Virus Bulletin'in VBSpam karşılaştırmalı incelemesindeki 15 çözümde toplam yüzde 99,997 başarı oranıyla liderliği elden bırakmayıp 8. defa üst üste VPSpam+ sertifikasına layık görüldüğünü duyurdu.
 
  • Fortinet'in FortiMail çözümü istenmeyen e-postaların yani spamlerin yüzde 99,997'sini, e-posta örneklerine gizlenmiş bin 958 kötü amaçlı yazılımın da yüzde 100'ünü sıfır hata ile engelleyerek e-posta ağ geçidini güvenli hale getirdi.
  • VBSpam testi 19 gün sürüp ve 218,231 e-postadan oluşuyordu. Bu e-postaların 209,468'i meşru hesaplardan gelen e-postalar ve haber bültenlerinden oluşmuş istenmeyen e-postalardan oluşuyordu.
  • Kötücül yazılımların ağ ortamlarına bulaştığı ana kaynaklardan birisi hala e-posta. E-posta güvenlik cihazları meşru e-posta iletişimini aksatmadan iki yönlü denetim filtrelemesi sunmak zorunda.
 
E-posta tabanlı saldırıların savunulduğu ilk kale
E-postalar hala kötücül yazılımların yayıldığı bir numaralı yol ve Fortinet'in Threat Landscape raporunun da gösterdiği gibi fidye amaçlı yazılımlar en çok bu vektörde yayılıyor. Fortinet'in güvenli e-posta ağ geçidi FortiMail, Fortinet Security Fabric ile entegrasyonu sayesinde küresel ve yerel tehditlere karşı gerekli istihbaratın, FortiMail ve FortiSandBox'ın da yer aldığı Fortinet'in Advanced Threat Protection sisteminin geri kalanıyla paylaşılmasını sağlıyor. Bu eşsiz yaklaşım ile var olan ve daha önce görülmemiş tehlikelere karşı kurumlar ve çalışanlar korunup hassas ve gizli bilgilerin kaybedilmesinin önüne geçiliyor.
Fortinet üçüncü parti onaylama ve test etmeye verdiği önem ile müşterilerine sunduğu güvenlik tekliflerinin faydasını ve inovasyonunu garanti ediyor. Fortinet'in FortiMail çözümü Virus Bulletin'in yaptığı VBSpam testinin tüm bölümlerinde yer aldı. Testin detaylı sonuçlarına göre Fortinet'in güvenli e-posta ağ geçidi teknolojisi spam tespiti ve filtrelemede en yüksek seviyelerde, sıfır hata gösterdiği performans tescillenmiş oldu.
 
 
Martijn Grooten, Virus Bulletin Editörü
“Fortinet, Virus Bulletin'in gerçekleştirdiği testlerde uzun süredir mükemmel sonuçlar gösteren bir karneye sahip. Bu yüzden de en yeni VBSpam karşılaştırmalı incelememizdeki performansı da bizi şaşırtmadı. Fortinet'in şeffaflık ve doğrulanabilirliğe verdiği önem, Virus Bulletin'in sürekli değişen küresel tehditlere karşı güvenlik camiasına bilgi verme misyonuna katkıda bulunuyor.”
 
 
Daha fazla bilgi için
  • Virus Bulletin VBSpam Karşılaştırmalı İncelemesine buradan ulaşabilirsiniz.
  • FortiMail anasayfasından Fortinet'in Güvenli Ağ Geçidi çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  • Fortinet'i Facebook, Twitter ve LinkedIn'den takip edin.
  • Fortinet blog ile tartışmaya katılın.
 
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Dünya genelinde 310 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 
 
 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.