Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.02.2018

Bültene ait dosyalar

Güncellenmiş VariCam LT "canlı yayına hazır"

Panasonic, VariCam LT 
4K kamerasına ürettiği yazılım güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme, sinema kamerasını konserlerde, etkinliklerde, TV programlarında ve kurumsal prodüksiyonlarda canlı ve "canlıya yakın" çoklu kamera kullanımına uygun hale getiriyor.  
 
2018 yılının Şubat ayı sonunda piyasaya sürülmesi planlanan Versiyon 6 yazılım güncellemesi, sayım özelliği ve geri dönüş video yönetiminin yanı sıra, kameraya yeni bir gölgeleme modu kazandıracak. Kameraların tam kontrolü, Panasonic'in AK-HRP1000 uzaktan kumanda panelinden de mümkün oluyor.
 
VariCam LT v.6.0 güncellemesiyle, çok kameralı canlı prodüksiyonlar, uzaktan kumanda panelinden daha fazla yararlanabilecek. Bu panel, sahne dosyası seçimi, uzaktan kayıt kontrol ve çağrı fonksiyonu gibi özelliklerin yanı sıra, standart "gölgeleme" süreçlerinden LUT ve CDL yönetimine, tam boyama özelliklerini de barındırıyor. İsteğe bağlı bir PC, (Pomfort, Colorfront, FireFly, Codex gibi) canlı derecelendirme yazılımlarının kullanımına imkan tanıyacak. Böylece LUT'lar uzaktan karşıya yüklenebilecek ve kullanıcı dostu bir renk derecelendirme arayüzünden kamera görüntüsü yönetilebilecek.
 
Yeni gölgeleme modu, kullanıcılara sadece kendilerinin görebileceği şekilde V-log kaydetme ve canlı olarak renk düzeltme seçeneği sunacak.
 
Varicam LT'de biri yayın ve kayıt için temiz görüntü sağlamak, diğeri de durum kontrolü, işaretçi ve menüler için görüntüyü izlemek üzere iki ayrı SDI çıkışı bulunduğu için, farklı renk ayarları elde etmek mümkün. DTS, ERECA, Multidyne, Telecast ve daha birçok taşıma sistemi yardımıyla fiber iletim mümkün.
 
Canlı yayın gerektirmeyen tiyatro, konser, güldürü programı, defile ve kurumsal etkinlikler gibi "canlıya yakın" prodüksiyonlar için kullanıcılar, iç P2 kaydını kullanan ve son derecelendirmenin prodüksiyon sonrası yapılmasına imkan tanıyan 4K VariCam LT'nin çok kameralı çekiminden faydalanabilir.
 
VariCam LT sinema kamerası, genelde canlı etkinlikler için kullanılan daha küçük sensörlü yayın kameralarında bulunmayan birtakım avantajlar sunuyor:
 • VariCam'in ödüllü süper 35 mm sensörüyle sinematik bir derinlik yaratın
 • VariCam'in HDR kullanımına hazır 14 duruştan fazla dinamik aralığından faydalanın
 • VariCam görüntü kalitesi ve renk bilimi
 • VariCam'in Dual Native 800/5000 ISO özelliğini kullanarak düşük ışıkta çekim yapın
 • 5000 ISO özelliği, bir lens adaptörü ya da geniş odak uzaklığı nedeniyle yaşanacak herhangi bir F drop olgusunu telafi etmektedir
 
Fan sesini azaltmak adına yeni "canlı mod" fan ayarı da eklendi, böylece canlı ortamlarda kullanım için epey uygun hale getirildi.
Panasonic Teknik Ürün Müdürü Luc Bara şunları söyledi: "VariCam LT'nin bu son yazılım güncellemesi, bu kamerayı, TV programları, konserler ve kurumsal etkinlikler gibi canlı prodüksiyonlarda kullanılan en iyi büyük sensörlü kamera haline getirecek." "Bu yükseltme, ünlü Varicam imajına ve Panasonic'in yayın kamerası sistemlerindeki uzmanlığına mükemmel biçimde uyuyor. Kamerayı inanılmaz derecede çok yönlü kılıyor."
 

 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
 • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
 • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
 • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
 • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
 • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.