Haberler / Givin Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.02.2018

Bültene ait dosyalar

Givin uygulamasından hem kanser hastası çocuklara destek hem de Müjde Uzman'la tanışma fırsatı
 
Elektronikten giyime, kitaptan deneyime kadar her türlü paylaşımın Sivil Toplum Kuruluşları için bağışa dönüştüğü, alışverişi sosyal faydaya, kullanıcılarını “Modern Kahramanlar”a dönüştüren mobil uygulama Givin, Müjde Uzman'la birlikte Kanserli Çocuklara Umut Vakfı için farklı bir etkinlik planlıyor.
 
Türkiye'nin yenilikçi sosyal girişimi Givin mobil uygulaması ile modern kahramanların arasına ünlü oyuncu Müjde Uzman da katıldı. 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Gününe dikkat çekmek için Givin ile harekete geçen Uzman, sarı KAÇUV defterini alarak kanserli çocuklara 25 TL destek sağlayan ve uygulamadaki mesaj kutusuna Uzman'la neden tanışmak istediğini yazan 5 hayranıyla 11 Şubat günü bir tanışma etkinliği gerçekleştirecek.
 
Ünlü oyuncu, etkinlik davetini, mesaj kutusuna gelen mesajları bizzat okuyarak gerçekleştirecek. Defterden sağlanacak tüm gelir ise KAÇUV'un “Kanserli Çocukların Kalesi” olarak tanımladıkları Aile Evi projesine aktarılacak ve maddi yetersizlikten tedavisine devam etmekte zorlanan çocuklara ve ailelerine umut olacak.
 
Projeyle ilgili açıklama yapan Uzman: “Givin mobil uygulamasıyla çok yakın zamanda tanıştım ve herkesin elindeki kaynaklarla katkı sağlaması fikrini çok sevdim. Böyle yaratıcı bir fikirle geldiklerinde de ben de parçası olmak istedim. Benimle birlikte destek olan kişilerle tanışmaktan keyif duyacağım” dedi.
 
Tüm alışveriş gelirlerinin bağışa dönüştüğü mobil uygulama Givin'de dileyen herkes Müjde Uzman'ın verdiği sarı defteri alarak kanserli çocuklara destek oluyor ve Müjde Uzman'a atacağı mesajla tanışma etkinliğine katılacak 5 şanslı kişiden biri olabiliyor.
 
Givin,  App Store ve Google Play'den indirilebiliyor.
 
İlgili Kişi:            
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli                
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Givin hakkında
İyi amaçlar için harekete geçen bir “Modern Kahramanlar Topluluğu” olan Givin, Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak için geliştirilmiş ilk iş modeli ve mobil uygulamadır. Givin ile her türlü eşya, ürün ve deneyim uygulama üzerinden alınıp satılırken, kullanıcıların yaptığı ödemeler satıcı kişinin seçtiği TEGV, TOG, KAÇUV, TOÇEV, HAÇİKO ve Tohum Otizm vakıflarından birine bağışlanır. Böylelikle ürünler ve deneyimler yeni sahiplerini bulurken, belirlenen satış değeri ile eğitime, çocuklara, gençlere ve sokak hayvanlarına destek sağlanır. Givin ile yapılan bağışın kullanılacağı proje uygulamadan izlenebilir, desteklenen projeler tamamlandığında kullanıcı bilgilendirilir. Kullanıcılar daha çok destek sağladıkça ödüller kazanabilir. Givin Google Play ve Apple Store'dan indirilebilir. Ayrıntılı bilgi için: www.givin.co


  Share  Paylaş
Givin
Hakkında
Eğitim için harekete geçen bir “Modern Kahramanlar Topluluğu” olan Givin, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak için geliştirilmiş ilk iş modeli ve mobil uygulamadır. Givin ile kullanılmayan eşyalar uygulama üzerinden alınıp satılırken, kullanıcıların yaptığı ödemeler satıcı kişinin seçtiği TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm vakıflarından birine bağışlanır. Böylelikle kullanılmayan bir eşya, kullanılacak bir eşyaya dönüşürken, belirlenen satış değeri ile eğitime destek sağlanır. Givin ile yapılan bağışın kullanılacağı proje uygulamadan izlenebilir, desteklenen projeler tamamlandığında kullanıcı bilgilendirilir. Givin Google Play ve Apple Store’dan indirilebilir.