Haberler / Givin Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.08.2017

Bültene ait dosyalar

Givin, eşyalarla bireysel bağış ortalamasını üç katına çıkardı
 
 
Evde öylece “duran” eşyaların sivil toplum kuruluşlarına (STK) bağışa dönüştüğü, alışverişi sosyal faydaya, kullanıcılarını “Modern Kahramanlar”a dönüştüren uygulama Givin'e dört ayda toplam 80 bin TL değerinde ürün yüklendi. Kullanıcılar, uygulamaya yükledikleri 230 TL'lik ürün miktarıyla, sivil toplum kuruluşlarına yapılan bireysel bağış ortalamasını üç katına çıkarmış oldu.
 
Türkiye'nin sivil toplum kuruluşlarına destek için geliştirilmiş ilk mobil uygulaması ve yenilikçi iş modeli Givin, henüz dört aylık bir uygulama olmasına rağmen sosyal fayda alanında güçlü bir potansiyeli ortaya çıkardı. Kullanılmayan eşyaların eğitim alanındaki sivil toplum kuruluşlarına fona dönüşmesi amacıyla satışa çıkarıldığı uygulamaya, şu ana kadar 5.300'den fazla kullanıcı kayıt oldu. Geliri bağışlanmak üzere toplamda 80 bin TL değerinde ürün yükledi. Kullanıcılar, geliri bağışlanmak üzere, ortalama 230 TL'lik eşya listelemesi gerçekleştirdi. Bu rakam, acikacik.org verilerine göre, 2015 yılında sivil toplum kuruluşlarına yapılan ortalama 70 TL'lik bağışın üç katından daha yüksek olmasıyla dikkat çekti. Şimdiye kadar Givin'de bir kullanıcı ortalamada, kullanmadığı üç eşyasını vermek için listeledi ve listelenen eşyaların yüzde 29'u yeni sahiplerini bularak bağışa dönüşü. Satın alınan her şeyin tüm gelirinin TEGV, TOG, Koruncuk, TOÇEV ve Tohum Otizm Vakfı'na aktarıldığı, “Alışverişin en “iyi” hali” olarak lanse edilen Givin'deki ortalama 80 TL'lik alışverişler sayesinde eğitime şimdiden 15 bin liralık destek işlemi gerçekleştirildi.
 
Her kategoriden eşya eğitime desteğe dönüşüyor
Uygulama, “Projeler” ekranında gerçekleşen bağışların yarattığı sosyal etkiyi canlı olarak göstermesiyle de kullanıcılara bir ilki sunuyor. Givin'de, elektronikten ev eşyasına, giyim ve aksesuardan spor ve hobi eşyalarına kadar kullanılmayan her eşya verilerek ya da beğenilen eşyalar satın alınarak eğitime desteğe dönüşüyor. Givin'in kurucu ortağı Başak Süer, “Givin'le eğitime desteği, bağışı özgürleştirerek ortaya ciddi bir potansiyel çıkardık. Hepimizin, cebimizden para çıkmadan bile katkı sağlayabileceği, hoşumuza giden bir şeyleri alırken bile destek olabildiğimiz, şeffaf, destekçi merkezli bir platform sunuyoruz. Henüz yolun çok başındayız, sesimizi daha güçlü bir şekilde duyurduğumuzda ortaya çıkan rakamların çok daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte, eğitimi ve yenilikçiliği destekleyen kurumlarla iş birliklerine de açığız” açıklamasında bulundu.
 
Givin, Google Play ve Apple Store'dan indirilebiliyor. Ayrıntılı bilgi için: www.givin.co
 
Uygulama Linki: bit.ly/givinapp
 
İlgili Kişi:      
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli             
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Givin hakkında
Eğitim için harekete geçen bir “Modern Kahramanlar Topluluğu” olan Givin, Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak için geliştirilmiş ilk mobil uygulama ve iş modelidir. Givin ile kullanılmayan eşyalar uygulama üzerinden alınıp satılırken, kullanıcıların yaptığı ödemeler satıcı kişinin seçtiği TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm vakıflarından birine bağışlanır. Böylelikle kullanılmayan bir eşya, kullanılacak bir eşyaya dönüşürken, belirlenen satış değeri ile eğitime destek sağlanır. Givin ile yapılan bağışın kullanılacağı proje uygulamadan izlenebilir, desteklenen projeler tamamlandığında kullanıcı bilgilendirilir. Givin Google Play ve Apple Store'dan indirilebilir. Ayrıntılı bilgi için: www.givin.co

 


  Share  Paylaş
Givin
Hakkında
Eğitim için harekete geçen bir “Modern Kahramanlar Topluluğu” olan Givin, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak için geliştirilmiş ilk iş modeli ve mobil uygulamadır. Givin ile kullanılmayan eşyalar uygulama üzerinden alınıp satılırken, kullanıcıların yaptığı ödemeler satıcı kişinin seçtiği TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm vakıflarından birine bağışlanır. Böylelikle kullanılmayan bir eşya, kullanılacak bir eşyaya dönüşürken, belirlenen satış değeri ile eğitime destek sağlanır. Givin ile yapılan bağışın kullanılacağı proje uygulamadan izlenebilir, desteklenen projeler tamamlandığında kullanıcı bilgilendirilir. Givin Google Play ve Apple Store’dan indirilebilir.