Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
23.08.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor, Stevie Awards 2017'de “En İyi Blog” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi
 
Türkiye'de e-ticaretin lideri GittiGidiyor, dünyanın en önemli kurumsal ödüllerinden biri olarak gösterilen Stevie Awards 2017'de “En İyi Blog” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. GittiGidiyor BLOG ve BLOG TV, sekiz farklı kategoride içerikleri, içeriklere uygun ürün önerileri ve alanında uzman isimlerin önderliğindeki videolarıyla iki yıl gibi kısa bir sürede yüzbinlerce ziyaretçiyi buluşturan bir içerik platformu haline geldi. Kazandıkları ödülü değerlendiren GittiGidiyor Marka Müdürü Esra Midillili Ertem, “Bu yıl GittiGidiyor BLOG birçok uluslararası ödül aldı. Dünyaca ünlü markaların yarıştığı Stevie Awards 2017'den de aldığımız birincilik ödülüyle e-ticarette içerik pazarlamasında da fark yarattığımız için mutluyuz” dedi.
 
Ayda 60 milyon ziyaret alan ve yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesi bulunan lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, 15 yıldan bu yana 11 ana kategoride düzenlenen, dünyanın en önemli kurumsal ödüllerinden Stevie Awards 2017'de “En İyi Blog” dalında birincilik ödülünün sahibi oldu.  Stevie Awards'a, her yıl 60 farklı ülkeden 3 bin 800 kuruluş başvuruyor.
 
E-ticarette içerik pazarlaması ile de fark yaratıyoruz
GittiGidiyor Marka Müdürü Esra Midillili Ertem, dünya çapında gerçekleştirilen böyle kaliteli bir ödül platformunda aldıkları ödülden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Ertem, “ 2,5 yıl gibi bir sürede GittiGidiyor BLOG'un deneyimli yazarları ve BLOG TV'nin ilham veren fikir liderleriyle sekiz farklı kategoride içerikler üretiyoruz. GittiGidiyor BLOG TV ise açıldığı günden bu yana herkesin merak ettiği konulara ışık tutması sayesinde çok beğenildi ve YouTube kanalımızın da temellerini oluşturdu. Son iki yıldır içerik pazarlamasında da güzel işler yapıyoruz. Marka içerik işbirlikleriyle bir e-ticaret markası olarak öne çıkıyoruz. GittiGidiyor BLOG'un içerik stratejisinin kalbinde rehber ve ilgi çeken içeriklerle satın alma yolculuğunu tetiklemek de var. Bu nedenle okuyucularımız, içerik sayfalarında “ilgili ürünler”e de tıklayarak bu deneyimini alışverişle sonlandırabiliyor. GittiGidiyor BLOG açıldığı günden bu yana ödüllendirilen bir platform oldu. Arkasında çok inançlı bir ekip var. Bu yıl vitrinimize Stevie Awards gibi prestijli bir ödül programından “gold” ödül eklediğimiz için de çok mutluyuz, gururluyuz” diye konuştu.
 
GittiGidiyor Blog ve Blog TV zengin içeriğiyle çok tıklanıyor
Daha önce Altın Örümcek, European Excellence Award, The Communicator Award, Sosyal Kafa gibi ödülleri de kazanan GittGidiyor Blog ve Blog TV, 2016'da 75 milyon erişim sağlandı. Aynı dönemde 3,5 milyon sayfa görüntülenirken, Blog TV videoları da 5,5 milyon kez izlendi. Başarılı grafiğiyle göz dolduran GittiGidiyor Blog ve Blog TV, 2017 yılında marka işbirlikleriyle fark yarattı.
 
İçeriklere kolay erişim özelliğiyle kullanıcı dostu GittiGidiyor Blog; Erdal Kaplanseren, Ebru Karaduman ve Ezo Sunal gibi alanında uzman editörleri de bünyesinde barındırıyor. GittiGidiyor Blog, ayrıntılı ürün incelemeleriyle kullanıcıların ürün seçimlerini kolaylaştırıyor. Blog TV ise 10'a yakın fikir lideriyle spor, sağlıklı yaşam, anne - bebek, güzellik, teknoloji ve hobi kategorilerinde, ziyaretçilerinin akıllarındaki soru işaretlerine yanıt veren videolar paylaşıyor. Bu yaratıcı ve bilgilendirici video içerikleri sayesinde, GittiGidiyor'un YouTube kanalı da kısa sürede takipçi sayısını artırarak 20 bin aboneye ulaştı.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64'ünü mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 
 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya