Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.04.2019

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor, Dijital Teknoloji Zirvesi'nin ilk ayağı İzmir'de KOBİ'lerle buluştu
 
Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Anadolu'daki işletmelerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Dijital Teknoloji Zirvesi'nde İzmirli KOBİ'lerle bir araya geldi. Dijitalleşmeyle birlikte e-ticaretin günlük hayatın bir parçası haline geldiğini belirten GittiGidiyor Uluslararası Ticaret Müdürü Erkan Yozkat, işlerini büyütmek isteyen KOBİ'lere e-ticaret ve e-ihracattaki fırsatları anlattı.
 
KOBİ'leri yeni nesil ticaretle tanıştırarak Türkiye ekonomisini güçlendirmeye destek olmak amacıyla düzenlenen Dijital Ticaret Zirvesi'nin ilki İzmir'de gerçekleşti. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, İzmirli KOBİ'lerle bir araya gelerek dijital ticaretteki fırsatları aktardı. GittiGidiyor Uluslararası Ticaret Müdürü Erkan Yozkat, Türkiye'de ve dünyada e-ticaret sektörünün geliştiğini belirterek, “2017'de 2.5 trilyon dolara yaklaşan perakende e-ticaret satış hacmi, 2020'de 4.1 trilyon dolara ulaşması beklenen bir ekonomi haline geldi” dedi.
 
“Türkiye büyük bir potansiyel barındırıyor”
Türkiye'de ise e-ticaret pazarının büyüklüğünün 2013'te 14 milyar TL iken, 2017'ye gelindiğinde bahis ve seyahat kategorileri de dâhil olmak üzere 42,2 milyar liralık hacme ulaştığını ifade eden Yozkat, şöyle devam etti: “Türkiye, e-ticaret açısından büyük bir potansiyel barındıran bir ülke. Öyle ki, Türkiye'de e-ticaretin, ekonominin itici gücü haline geldiğini söyleyebiliriz. KOBİ'lerin ve klasik perakendecilerin e-ticarete katılmasıyla sektör çok daha hızlı büyüyecek.”
 
“200'den fazla markaya e-ihracatın kapısını açacağız”
E-ihracatın katkısıyla büyüme oranlarının çok daha yüksek olacağının altını çizen Erkan Yozkat; sektörün gelecek hedefinin, yerli firmaların ürünlerinin e-ihracat vasıtasıyla yurtdışına satışını mümkün kılarak Türkiye'nin bu konudaki potansiyelini değerlendirmek ve ihracatın artırılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Yozkat, 2018'in son aylarında GittiGidiyor'un hayata geçirdiği e-ihracat açılımıyla hâlihazırda 20'den fazla büyük ve orta ölçekli markayı binlerce ürün çeşidiyle eBay üzerinden 190 ülkede 179 milyon kullanıcıyla buluşturduklarını anlattı. Yozkat, bir eBay şirketi olmanın avantajıyla 2019 sonuna kadar en az 200 markaya e-ihracatın kapılarını açmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Türkiye'de her ölçekten işletmecinin kendini geleceğe taşıyabilmesi amacıyla gerekli olan donanımı sunmayı, kârlılıklarını artırmayı, yenilikçi iş süreçleriyle verimliliklerini yükseltmeyi ve ülkenin küresel rekabet gücünü gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmayı hedefleyen Dijital Ticaret Zirvesi, toplam 4 ilde düzenlenecek. İzmir'in ardından Gaziantep, Kocaeli ve Konya'da devam edecek olan etkinlikte ilgili tüm ayrıntılara https://www.dijitalticaretzirvesi.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

 
İlgili Kişi:       
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli               
0212 219 29 71
ayseg@marjinal.com.tr

GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve Türkiye'nin ilk online pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki öncü konumunu daha da güçlendirdi. 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50 kategoride 15 milyon ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Saniyede 1 ürünün satıldığı site, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla satışının %50'sini mobilden gerçekleştirmektedir. GittiGidiyor, Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri-2018 listesinde 1'inci olmuştur. www.gittigidiyor.com

 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya