Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.03.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor, 9 Mart'ta Balıkesirliler ile buluşacak
 
KOBİ'lerin ve girişimcilerin yoğun ilgisini çeken Türkiye Teknoloji Buluşmaları 2017'deki ikinci organizasyonunu 9 Mart'ta Balıkesir'de gerçekleştirecek. GittiGidiyor Satıcı Yönetimi Direktörü Bahadır Kılıç da etkinlik kapsamındaki konuşmasında internetten satışla ilgili bilgiler paylaşacak.
 

EticaretSEM tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları, 26 Ocak'ta Antalya'da gerçekleşen 2017'nin ilk organizasyonunun ardından Balıkesir'e konuk olacak. Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenecek Türkiye Teknoloji Buluşmaları, Balkonuk Center'da 9 Mart Perşembe günü gerçekleşecek.
 
Girişimcilik, e-ticaret ve iletişim teknolojilerindeki yeniliklerin sahnede olacağı etkinlikte teknolojinin ve internet tabanlı iş modellerinin öne çıktığı sunumlar da yapılacak. Bu kapsamda, GittiGidiyor Satıcı Yönetimi Direktörü Bahadır Kılıç da yapacağı konuşmada bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak.
 
Balıkesir'den satış yapanlar bir yılda yüzde 171 arttı
Organizasyonun sponsorları arasında yer alan Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, etkinlik öncesi Balıkesir ile ilgili alışveriş verilerini de paylaştı.[1] GittiGidiyor üzerinden Balıkesir'den satış yapan satıcı sayısı 2016 yılında bir önceki yıla kıyasla tam yüzde 171 oranında arttı. Yaş grubuna göre ise GittiGidiyor üzerinden en çok alışveriş yapan Balıkesirliler ise yüzde 21'lik payla 31-35 yaş arası kişilerden meydana geliyor.
 
Balıkesirliler en çok cep telefonu ve beyaz eşya satın alıyor
GittiGidiyor verilerine göre Balıkesirlilerin 2016 yılında en çok satın aldığı ilk 10 ürün ise sırasıyla şunlar oldu: Cep telefonu, LED TV, dizüstü bilgisayar, klima, elektrikli süpürge, çamaşır makinesi, tablet, buzdolabı ve soğutucu, bulaşık makinesi, derin dondurucu.
 
Balıkesir'de en çok ilgi gören ilk 10 kategorinin sıralaması da şu şekilde: Beyaz eşya & küçük ev aletleri, cep telefonu ve aksesuar, bilgisayar ve tablet, ev-dekorasyon-bahçe, ses ve görüntü sistemleri, spor ve outdoor, kozmetik ve kişisel bakım, giyim ve aksesuar, bebek ve anne, otomobil-motosiklet-aksesuar.
 
Herkese açık olan etkinlik ile ilgili daha fazla bilgi ve katılım için:
http://www.teknolojibulusmalari.com/

 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 17 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[2], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1] GittiGidiyor 2015 – 2016 yılı verileri
[2] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya