Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.03.2019

Bültene ait dosyalar

Genç ressamlar Forum Trabzon'da Cahit Sıtkı Tarancı mısralarını resmetti
 
Trabzon'un alışveriş ve eğlence merkezi Forum Trabzon, Dünya Şiir Günü'ne özel sanatın her halini buluşturan bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Cahit Sıtkı Tarancı şiirlerinden ilham alarak resmettiği tablolar 21 - 24 Mart tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergiyi gezen Forum Trabzon ziyaretçileri aynı zamanda 23 Mart tarihinde bestelenmiş şiirlerden oluşan çok özel bir konseri dinleme şansı yakaladı.
 
Tam 10 yıldır yalnızca Trabzon'un değil çevre illerin de çekim merkezi haline gelen Forum Trabzon, özel günlerde düzenlediği anlamlı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. “Her şiir bir resmi, her resim de bir şiiri fısıldar” düşüncesiyle Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Boyalı Mısralar” sergisi Dünya Şiir Günü'nde Forum Trabzon ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.
 
Türk şiirinin değerli ismi Cahit Sıtkı Tarancı'nın şiirlerinden ilham alınarak hazırlanan sergi 3 gün boyunca Trabzonlulardan büyük ilgi topladı. Şiir, müzik ve resmin iç içe geçtiği etkinlikte serginin yanı sıra 23 Mart 2019 Cumartesi günü bestelenmiş şiirlerden oluşan keyifli bir dinleti de düzenlendi.

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

http://www.forumtrabzon.com/
https://www.facebook.com/ForumTrabzonAVM
https://twitter.com/ForumTrabzonAvm
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey
 

 
 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.