Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.10.2018

Bültene ait dosyalar

Gazeteci Turgay Murtezaoğlu anısına özel “Sakal Baba” fotoğraf sergisi Forum Trabzon'da
 
Trabzon'un alışveriş ve eğlence merkezi Forum Trabzon, Doğan Haber Ajansı Trabzon Bürosu şefi merhum Turgay Murtezaoğlu'nun arşivindeki fotoğraflardan oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Duayen gazetecinin ölüm yıldönümü olan 12 Ekim tarihinde açılışı yapılacak “Sakal Baba” sergisi, 14 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
 
Düzenlediği etkinliklerle yalnızca Trabzon'un değil, çevre illerin de çekim merkezi haline gelen Forum Trabzon, geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren gazeteci Turgay Murtezaoğlu'nu özel bir sergiyle anıyor. Murtezaoğlu'nun kadrajından derlenen “Sakal Baba” isimli fotoğraf sergisinin açılışı 12 Ekim Cuma günü saat 19:00'da gerçekleşecek.
 
14 Ekim 2018 tarihine kadar ziyarete açık olan ücretsiz sergiye herkes davetli!
 

Turgay Murtezaoğlu kimdir?
1951 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Turgay Murtezaoğlu, Cudibey İlkokulu'nu Trabzon'da bitirdikten sonra girdiği sınavla T.E.D. Ankara kolejini kazanarak Ankara'ya gitti. Öğrenim hayatı lise ikinci sınıfta sona erdikten sonra 1972 yılında askere gitti. 1976 yılında Trabzon'a döndü ve baba mesleği olan ticaretle uğraşmaya başladı. 1980 yılında evlendi. Hobilerinden olan elektrik ve fotoğrafçılık meslekleri ona gazeteciliğin kapısını açtı. 1982 yılında Trabzon'da Hürriyet Haber Ajansı'nda çalışmaya başladı. 1985 yılına kadar Hürriyet Haber Ajansı'nda foto ve spor muhabirliği yaptı. 1985 yılında Hürriyet Haber Ajansı Trabzon Büro Şefliğine getirildi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ve Uluslararası Spor Yazarları Derneği (AIPS) üyesi olan Turgay Murtezaoğlu, ayrıca sürekli basın kartı sahibiydi. Duayen gazeteci, 12 Ekim 2017 tarihinde tedavi gördüğü hastanede 66 yaşındayken yaşamını yitirdi.
 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.forumtrabzon.com/
https://www.facebook.com/ForumTrabzonAVM
https://twitter.com/ForumTrabzonAvm  
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey
 

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.