Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.07.2017

Bültene ait dosyalar

Gartner'ın 2017 İşletmeler için Ağ Güvenlik Duvarları Magic Quadrant'ın lideri Fortinet
 
Gartner son raporunda, Fortinet'in Security Fabric çözümlerini ve kurumsal ağ güvenlik duvarları stratejisinin uygulanışını değerlendirdi.
 

Ken Xie, Fortinet Kurucusu, CEO'su ve Kurul Başkanı
“Siber güvenlik çok dinamik bir alan. Müşteri ihtiyaçları sürekli değişiyor ve kurumsal ağlarda mobil cihazların, bulut programlamanın ve nesnelerin internetinin (IoT) giderek artan kullanımı yeni tehlikelerin daha karmaşıklaşıp otomatikleşmesine neden oluyor. Geçtiğimiz sene gerçek zamanlı tehlikeleri tespit edip anında cevap verecek, dağıtık network yapısına sahip kurumların giderek artan veri ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verip ve otomatikleştirebilecekleri Fortinet Security Fabric teknolojisini mimari bir yaklaşım sunmak için piyasaya sürdük. Gartner'ın İşletme Güvenlik Duvarı Magic Quadrant ile Fortinet'i lider olarak tanıyışını Security Fabric vizyonunun başarılı şekilde hayata geçirilişinin ve pazar uyumunun kanıtı olduğunu düşünüyoruz.”
 
Son Gelişmeler
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) bugün Gartner'ın 2017 İşletmeler için Ağ Güvenlik Duvarları Magic Quadrant raporundaki verilere göre lider olarak duyuruldu. Rapor Fortinet'in Security Fabric teknolojisini incelerken Magic Quadrant'taki başarısını ‘eksiksiz bir vizyon' ve ‘hayata geçirebilme gücü' gibi faktörlere bağlıyor. Fortinet Security Fabric'in temel yapıtaşı olan FortiGate Enterprise Firewall ise IoT'den buluta ve veri merkezlerine geniş kapsamlı bir alana yüksek performans sunup tehlikelerden korunmasını sağlayan tek çözüm.
 
310.000'den fazla müşterisi Fortinet'e güvenip en kapsamlı, güçlü ve otomatik güvenlik çözümlerine sahip olurken saldırılara açık yapılarını tamamen koruma altına alıyor. 12 Temmuz itibariyle FortiGate Enterprise Firewall'un Gartner Peer Insights üzerinden coşkulu müşterilerinden aldığı toplamda sayısı 498'e ulaşan ve 288'i 5 yıldız alan incelemeler Fortinet'i takip eden 10 işletmenin aldığı toplam 418 incelemeyi geride bırakıyor.
 
Gartner gibi bağımsız kuruluşlar tarafında yapılan pazar analizi ve değerlendirmesi işletmelere önemli verilerini ve varlıklarını giderek artan tehlikelere karşı koruyacak çözümleri ararken en iyiyi bulma imkanı veriyor.
 
Fortinet'in vizyonunu hayat geçirmek
Fortinet kurulduğu günden bu yana yenilikçi mühendisliğiyle siber güvenlik çözümlerini kurumların tehlikelere açık tüm sistemlerini korumak amacıyla geliştirip geleneksel ağ güvenliği anlayışını değiştirirken girişimlerin tüm ağlarına yayılmış muazzam miktardaki verisini de hızlı savunma mekanizmaları yaratarak korumaya çalışıyor. Tam bir sene önce Fortinet Security Fabric vizyonuyla girişimlere tüm altyapılarında kullanabilecekleri bütünsel ve uyumlu bir mimari sunarak hızla değişen dijital ekonomide rakipleriyle yarışırken en iyi çözümlere sahip olmalarını sağladı.
 
Fortinet'in FortiGate'i üstün Next-Generation Firewall (NGFW) imkanları sunarken işletmelere güvenlik duvarlarını tehlikelere karşı verilecek çok katmanlı cevapları birleştirip otomatik hale getiren Fortinet Security Fabric'in merkezinde yer alıyor.
 
Fortinet bütünleşik bir Security Fabric sunmak için Security Fabric API'larının üçüncü parti güvenlik çözümlerine entegre olup gezegendeki en büyük ve gelişmiş tehdit haber alma altyapısını kurmasını sağlayan ileri teknoloji güvenlik işlemcilerini kullanıp evrensel bir güvelik sistemi kurdu. Bu yenilikler sayesinde Fortinet, nesneleri internetinden (IOT) son kullanıcı cihazlara kadar her noktayı içine alacak şekilde, veri merkezinden kampüse, buluttan dahili birimlere ve şubelere, entegre bir güvenlik ekosistemi hayata geçiriyor.
 
Chris Cushman, CDK Global, LLC. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı
“Bayii Yönetim Sistemlerimizi kurarken güçlü ve yenilikçi bir vizyona sahip, planlarını hayata geçirebilme gücü yüksek iş ortakları bulmaya çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz bayilikler karşılaşabilecekleri siber saldırılara karşı kısıtlı Bilgi Teknolojileri ile kendilerini savunmaya çalışıyorlar. Seçeneklerimizi görmek için yaptığımız servis sağlayıcıları değerlendirmesini yaparken başvurduğumuz ve yolculuğumuzda bize eşlik edecek doğru iş ortağını bulmamızı sağlayacak güveni veren Gartner Magic Quadrant raporlarında Fortinet'in adının defalarca yer aldığını gördük.”
 
Lee Waskevich, ePlus Güvenlik Çözümleri Başkan Yardımcısı
“Fortinet ile birlikte çalışarak müşterilerimize hassas altyapılarını sürekli değişen ve gelişen bir tehdit ufkuna karşı koruyabilecekleri kapsamlı ve gelişmiş güvenlik çözümleri sunuyoruz. Fortinet yıllardır endüstriye yön veren güvenlik donanımları ve yazılımları ile iş ortaklarına kendi müşterilerine değer kattıkları gerekli araçları ve yardımı veriyor. Onların yenilikçi yaklaşımı bizim de müşterilerimizin siber güvenlikle ilgili endişelerine cevaplar bulmamıza yardımcı oluyor. Fortinet'in Gartner'ın Magic Quadrant'ındaki lider konumu Fortinet ile olan ortaklığımızı pekiştirirken müşterilerimizin de işletmelerini korurken her zaman en iyi güvenlik çözümlerine ulaşacaklarını bilmelerini sağlıyor.”
 
Daha fazla bilgi için  
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Dünya genelinde 310 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
           


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.