Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.07.2017

Bültene ait dosyalar

Gartner'ın 2017 Birleşik Tehlike Yönetimi Magic Quadrant'ın lideri Fortinet

Gartner son raporunda, Fortinet'in Birleşik Tehlike Yönetimi (UTM) güvenlik stratejisinin uygulanışını değerlendirdi.
 

John Maddison, Fortinet Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı
“Fortinet, Birleşik Tehlike Yönetimi'nde (UTM) Gartner Magic Quadrant'ta sekizinci defa üst üste lider olmaktan gurur duyuyor. Fortinet, UTM çözümlerinin öncüsü ve istikrarlı lideri olarak sunduğu teknolojileri sürekli geliştirip binlerce kurumun kobi protokolünü kurmalarına ve Bilgi Teknolojileri altyapılarını geliştirecek uçtan uca güvenlik ve yüksek performanslı ağ kurulumu sunarak yardım ediyor.”
 
Son Gelişmeler
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) bugün Gartner'ın Birleşik Tehlike Yönetimi (Kobilere Yönelik Çok Fonksiyonlu Güvenlik Duvarları) Magic Quadrant'ın sekizinci defa üst üste lideri olduğunu duyurdu. Gartner, Fortinet'in Security Fabric çözümünü değerlendirip Fortinet'in başarısını eksiksiz vizyonu ve vizyonunu gerçeğe dönüştürebilme gücüne bağladı. Fortinet ayrıca planlarını uygulayışı itibariyle de en yüksek pozisyonu elde etti. Fortinet'in FortiGate UTM çözümleri küçük orta boyutlu işletmeler ve dağıtık network yapısına sahip kurumlar için performans ve değer beklentilerini karşılarken eksiksiz güvenlik ve ağ iletişimi servisi sunuyor.
 
Gartner gibi bağımsız kuruluşlar tarafında yapılan pazar analizi ve değerlendirmesi işletmelere önemli verilerini ve varlıklarını giderek artan tehlikelere karşı koruyacak çözümleri ararken en iyiyi bulma imkanı veriyor.
 
Sektördeki en gelişmiş teknoloji
Fortinet sektördeki en gelişmiş ve kapsamlı UTM çözümlerini sunmak hedefiyle UTM teknolojisini temelden başlayarak geliştirdi. UTM teknolojisinin tam kalbinde Fortinet'in SOC3 (çip üzerindeki sistem) adlı özel tasarım güvenlik işlem birimi Security Processing Unit'i bulunuyor. SOC3 çok düşük bir fiyatla girişimci sınıfı CPU'lar için sunulan rakip güvenlik çözümlerinin iki katından daha fazla bir güvenli ağ iletişimi performansı sunuyor. SOC3'ün güçlü yapısı, FortiGate UTM cihazlarının küçük ve orta ölçekli işletmeler için birleştirilmiş güvenlik özellikleri sunmasına imkan verirken rakiplerinin çok üzerinde bir performans sağlamasını sağlıyor.
 
Fortinet'in sırtını dayadığı bu yenilikçi temel Fortinet'i KOBİ'ler için lider güvenlik sağlayıcısı konumuna getirirken UTM pazarında da en büyük payın sahibi olmasına yardım ediyor.
 
 
Bütünleşik Kontrol ve Gelişmiş Security Fabric Özellikleri           
Fortinet'in evrensel işletim sistemi FortiOS eksiksiz güvenlik ve FortiGate güvenlik duvarıyla bütünleşik bir ağ iletişimi sunarken FortiAP kablosuz bağlantı erişim noktalarını, FortiSwitches'ı tek ve kompakt bir cihaza dönüştürüyor:
 
  • Gelişmiş Güvenlik: Kurumsal güvenlik duvarı, IPS, VPN Denetimi, WAF, SSL Denetimi ve Bulut-Tabanlı Sandbox Filtreleme
  • Performance Networking: Sinyal Akışı, Yük Dengelemesi, WAN Optimizasyonu, 3G/4G bağlanabilirliği, 820.11ac WiFi
 
FortiGate UTM çözümleri, FortiGuard Labs'in küresel tehdit istihbaratlarının gerçek zamanlı güncellemeleri ile küresel düzeydeki en yeni ve olası tehditlere karşı her an hazır durumda. Fortinet Security Fabric'in sağladığı bu bütünleşik imkanlar; ileri düzey koruma, ağ iletişim performansı ve bütünleşik bir görünürlük isteyen ama çoğunlukla kaynak açısından kısıtlı KOBİ'lerin BT karmaşıklığının azalmasına yardımcı oluyor.
 
KOBİ'LER, iş ortakları, servis sağlayıcıları için yönetim karmaşıklığı azalıyor
Fortinet ayrıca KOBİ'ler ve dağınık işletmelere ister birkaç tane ister yüzlerce cihazla uğraşsınlar, tek merkezden yönetimin sağlanabileceği SaaS tabanlı yönetim araçlarının bulunduğu bir altyapı sunuyor. Kolay kullanımı ve esnekliği sayesinde iş ortakları da kendi kaynak gerekliliklerini kısıp müşteri yönetimini sadeleştirebilecekleri bir altyapı elde ediyor. Bu sezgisel ve bütünleşik yönetim çözümleri sayesinde KOBİ'ler ve iş ortakları Fortinet Security Fabric'in sunduğu şeffaflık, analitik zemin ve kontrole sahip oluyor.
 
MSSP'leri ve dağıtık network yapısına sahip kurumları daha iyi desteklemek amacıyla kaynağı tarafından kısıtlanmış BT takımları işletme operasyonlarını sadeleştirip bütünleşik bir sistemde yönetirken binlerce cihazı aynı anda kontrol edebilecekleri bir erişim elde ediyor. FortiManager cihaz provizyonu ve işletimini otomatikleştirirken idarenin dağıtımı ve kontrolü noktasında işlemsel yükleri azaltıp düzenlenmesini tek noktada topluyor.
 
Fortinet MSSP'lere UTM çözümleri sağlayan lider marka olarak ek kontrol seçenekleri sunup servis sağlayıcıları ve büyük işletmelere geniş coğrafyalara yayılmış karmaşık düzenlerini sadeleştirme imkanı veriyor.
 
Chris Boedges, Edward Jones Teknoloji Şefi
Amerika ve Kanada'da 12,700 merkezden daha fazla noktaya yayılmış bütün şubelerimizin, müşterilerimize hizmet ederken güvenilir ve işler ağ bağlantılarına sahip olmaları çok önemli. Fortinet ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde şubelerimizdeki son noktalardan veri merkezlerimize, veri akışını zincirimizdeki bütün şubelerde kusursuzca sağlayan bir ağ mimarisine sahip olduk.
 
Dan Rasmussen, Hughes Kuzey Amerika Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı
“Fortinet ile olan ortaklığımız dikkat çekiyor çünkü birlikte müşterilerimize iki pazar lideri olarak eksiksiz güvenlik ve ağ iletişimi çözümleri sunuyoruz. Fortinet endüstriyi en son güvenlik teknolojileriyle yönlendirirken iş ortaklarımız da gerekli araçlar ve yardım ile müşterilerine daha değerli bir hizmet sağlıyor. Aynı zamanda Hughes'un ağ iletişimi ve uygulama uzmanlığıyla kapsamlı çözümler ile teknoloji yerine işletmelerine odaklanma fırsatı yakalıyorlar.”
 
 
Daha fazla bilgi için
  • Fortinet'in Kobiler için gelişmiş UTM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için Fortinet Unified Threat Management anasayfasını ziyaret edin.
  • Gartner'ın 2017 Birleşik Tehlike Yönetimi Magic Quadrant raporunu indirin.
  • Fortinet'i Facebook, Twitter ve LinkedIn'den takip edin.
  • Fortinet blog ile tartışmaya katılın.
 
 
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Dünya genelinde 280 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 
 

 
 
 
 
 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.