Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.03.2019

Bültene ait dosyalar

Forum Mersin'de yönetmen koltuğuna çocuklar geçti
 
Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, minik misafirlerini yönetmen koltuğuna oturttuğu keyifli ve eğitici bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 2-3 Mart tarihlerinde Forum Mersin'i ziyaret eden çocuklar teknolojiyi yaratıcılıklarıyla buluşturdukları “stop-motion” tekniği ile film çekmeyi öğrendi. Zeka gelişimi, takım çalışması ve el becerilerini destekleyen bu keyifli etkinliğe hem çocuklar hem de ebeveynler yoğun ilgi gösterdi.
 
Forum Mersin, 2 – 3 Mart 2019 Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz gerçekleştirdiği film atölyesi etkinliği kapsamında minikleri yönetmen koltuğuna oturttu. “Stop – motion” tekniği ile kısa film çekme heyecanı yaşayan çocuklar, yaratıcılıklarını geliştirme ve aktif rol oynayacakları bir takım çalışmasında bulunma fırsatı elde etti. Oyuncaklarını kullanarak film çektikleri atölye boyunca keyifli ve verimli zaman geçiren minikler hem eğlendi hem öğrendi.
 
Stop-motion tekniği hakkında:
Durağan üç boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türü olan stop-motion, kamerayı objeye karşı ayarlayıp tek kare çekip sonra objeyi biraz hareket ettirip yeni bir kare çekmek ve bunu tekrarlayarak animasyonu tamamlaya dayalı bir tekniktir.

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

www.forummersin.com
https://www.facebook.com/forummersinavm
https://twitter.com/forummersinavm
https://www.youtube.com/user/ForumMersinAVM

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.