Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.04.2018

Bültene ait dosyalar

Forum Bornova, Avrupa'da yaygınlaşan İBH farkındalık çalışmalarını İzmir'e taşıyor
 
İzmir ve çevre illerin çekim merkezi Forum Bornova, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İnflamatuvar Bağırsak Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği  (İBHAYD) işbirliğiyle Avrupa ülkelerindeki yaygın farkındalık çalışmasını İzmir'e taşıyor. İnflamatuvar bağırsak hastalığı (İBH) tanısı almış hastaların AVM tuvaletlerinde sıra beklemeden tuvalet gereksinimini karşılayabilmelerine yönelik olarak başlatılan proje kapsamında, pilot uygulama noktalarından biri de Forum Bornova olacak. 
 

İzmirlilerin buluşma noktası Forum Bornova, Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan “inflamatuvar bağırsak hastalığı”na (İBH) yönelik farkındalık çalışmalarının Türkiye'deki pilot uygulama noktalarından biri oldu. “Hastaların kartlarını göstererek tuvalet alanlarının kullanımında önceliğe sahip olmaları” uygulamasını hayata geçiren proje için Forum Bornova ziyaretçilerine yönelik çeşitli bilgilendirme ve uyarılar alışveriş merkezinin tuvalet alanlarına yerleştiriliyor.

Forum Bornova'nın İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İnflamatuvar Bağırsak Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (İBHAYD) işbirliği kapsamında hayata geçirilen uygulama, Avrupa ülkelerindeki alışveriş merkezlerinde yaygın biçimde kullanılıyor.
 

İBH Nedir?
İltihabi bağırsak hastalıkları, nedeni kesin olarak bilinemeyen, bağışıklık sisteminde sorunlar, kalıtımsal nedenler ve çevresel faktörler ile oluştuğu düşünülen Crohn hastalığı ile ülseratif kolit hastalıklarını tanımlamak için kullanılıyor. Bu hastalık grubu aynı zamanda “inflamatuvar bağırsak hastalığı” (İBH) olarak da biliniyor. Bulaşıcı özelliği bulunmayan bu hastalığa sahip bireyler, sosyal hayatlarında sık tuvalet ihtiyacından ötürü çeşitli sorunlar yaşıyor.  Bu bireylerin tümünde engelli kartı olmaması, sorunların boyutunu katlıyor.

“Acil Tuvalet Sırası Bekleyemez” Kartı nedir?
İnflamatuvar Bağırsak Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (İBHAYD) İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte uygun alışveriş merkezleri ya da diğer sosyal alanların yönetimiyle anlaşarak sağlık durumu nedeniyle gereksinimi olan İBH üyelere “Acil Tuvalet Sırası Bekleyemez” kartı dağıtıyor. Anlaşmalı yerlerin tuvaletlerine de konuyla ilgili bilgilendirici afiş asılıyor. Aynı zamanda bu konuda anlaşılan sosyal merkezlerde İBHAYD üyelerine bildiriliyor ve gönül rahatlığıyla ziyaret edebilecekleri noktaları öğreniyorlar. İzmir'de tahmini 5.000 İBH birey bulunuyor. Uygulama pek çok dünya ülkesinde İBH bireylerin sosyal hayatlarını daha rahat yaşayabilmelerini sağlıyor.

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.forumbornova.com/
https://twitter.com/ForumBornovaAvm
https://www.facebook.com/forumbornovaavm  
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.