Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.04.2019

Bültene ait dosyalar

Forum Aydın'dan Otizm Farkındalık Ayı'na özel anlamlı etkinlik

Aydınlıların buluşma noktası Forum Aydın'da, Otizm Farkındalık Ayı kapsamında 7 Nisan Pazar günü otizmli çocuklar el sanatları atölyesinde yaptıkları ürünleri ve sahne performanslarını sergileyecekler. Otizmli çocuklara destek olmak isteyen herkes Forum Aydın'a davetli!
 
Forum Aydın, Nisan ayının Otizm Farkındalık Ayı olması nedeniyle otizmli çocuklar ve ailelerini kaynaştırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik kapsamında, otizmli çocuklar ve arkadaşları hem el sanatları atölyesinde yaptıkları ürünleri sergileyecek hem de ritim gösterisi ve verecekleri mini bir konserle ziyaretçilere müzik dolu anlar yaşatacaklar.

Otizmli çocuklara destek olmak isteyen tüm ziyaretçiler, 7 Nisan Pazar günü saat 15:00'te, Forum Aydın Zeytin Meydanı'na davetli.
 
Otizm Farkındalık Ayı Hakkında:
1975 Yılında 5000 çocuktan biri, 2001 yılında 250 çocuktan biri, bugün ise 59 çocuktan biri Otizmli olarak dünyaya geliyor.
Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde otizme farkındalık yaratmak için ABD'de Autism Speaks tarafından başlatılan ve bütün dünyada ilgi gören Mavi Işık Yak kampanyası (Light It Up Blue) Türkiye'de 2014 yılında başladı ve 2015 yılında büyük ivme kazandı.

Kampanya ile 2015 yılında İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İzmir'de saat kulesi, Paris'te Eiffel Kulesi başta olmak üzere birçok yapı otizmin rengi olan mavi ışıkla aydınlatılmış, binlerce kişi mavi giyerek otizmli bireylere destek mesajını vermiştir.

    
 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

https://www.facebook.com/ForumAydinAlisverisMerkezi  
https://twitter.com/FORUMAYDINAVM
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.