Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.09.2017

Bültene ait dosyalar

Fortinet'in Sanallaştırılmış FortiGate Güvenliği Artık VMware Cloud on AWS ile Entegre
 

Yeni çözüm, kurumsal hibrit bulutlarda güvenli uygulama mobilitesi ve istikrarlı güvenlik politikaları sağlıyor.
 
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) FortiGate Virtual Machine (VM) hizmetinin VMware Cloud on AWS müşterilerinin erişimine sunulduğunu duyurdu.
 
Fortinet Sistem Mühendisi Faruk Yalçın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İşletmeler giderek daha fazla hibrit bulut mimarilerine yöneliyorlar, bu sayede kurum içindeki özel bulutları gelişmiş açık bulut kaynakları ile entegre hale getirip performans ve ölçek avantajlarından yararlanmak istiyorlar. Kesintisiz güvenlik ise en büyük önceliklerden biri. VMware ve Fortinet uzun yıllardır yazılım tanımlı veri merkezleri için sanallaştırılmış güvenlik hizmeti verirken, bugün iş birliğimizi VMware Cloud on AWS ile genişletip müşterilerimize, hibrit bulut ortamlarına geçişlerini sorunsuz olarak gerçekleştirecek güvenlik kontrolü, görünürlük ve segmentasyon kabiliyetlerini sunuyoruz” dedi.
 
  • İlk olarak AWS US Batı Bölgesi'nde (Oregon) kullanıma sunulan VMware Cloud on AWS hizmeti, VMware'in işletme sınıfı yazılım tanımlı veri merkezleri (SDDC) yazılımı ile esnek, bare-metal Amazon Web Services altyapısını (AWS) bir araya getirerek kuruluşlara özel ve açık bulut için kesintisiz yönetme modeli ve uygulama mobilitesi sunuyor.
  • FortiGate VM, VMware Cloud on AWS müşterilerinin hali hazırda var olan VMware tabanlı özel bulutlarını güvenli bir şekilde konumdan konuma bağlantı, çapraz bulut segmentasyonu ve kesintisiz güvenlik önlemleri sağlayacak şekilde açık bulutlara genişletme şansını veriyor.
 
FortiGate VM ile entegre çalışan VMware Cloud on AWS hizmeti sayesinde güvenlik politikaları görünürlüğündeki gelişim
 
Kuruluşlar hibrit bulut altyapısına geçerken yakın zamanda yapılan bir anketin katılımcılarının yüzde 51'i güvenlik konusunu en zorlu alan olarak görüyor. FortiGate Vm'ler, VMware Cloud on AWS kullanıcılarına, iş yükü görünürlüğü ile fiziksel, sanal ve bulut ortamlarının hepsinde yönetim imkanını, FortiGuard Labs'ten gelen gelişmiş tehdit bilgilendirmenin birleşimi ile tümden bir güvenlik kontrolü sağlayan endüstrinin lider güvenlik işletim sistemi FortiOS gücü ile tanıyor. Kuruluşlar artık iş yüklerini veri merkezlerinden AWS açık bulutuna görünürlük politikalarını tehlikeye atmadan güvenli bir şekilde taşıyabilecekler.
 
Fortinet'in sanallaştırılmış güvenlik seçeneği uzun bir süredir küresel kuruluşlar ve VMware vSphere kullanan hizmet sağlayıcılarının erişimine açıkken, sanallaştırılmış veri merkezleri ve özel bulutlardaki doğu-batı trafiğine görünürlük sağlıyor. VMware Cloud on AWS için FortiGate VM çözümü sayesinde kuruluşlar bina-içi ağlarını güvenli bir konumdan-konuma VPN bağlantısı ile AWS'ye genişletebilecek, Fortinet Security Fabric ile de uygulama mobilitesi için görünürlük özellikleri kazanacak. Bu sayede kuruluşlar uygulamanın bina-içi veya VMware Cloud on AWS üzerinde çalışmasından bağımsız, bulutlar arasında uygun kullanıcı ve veri segmentasyonu yaparken, vSphere üzerinde çalışan bir uygulamanın hibrit bulut boyunca aynı güvenlik seviyesine sahip olacağından emin olabilecekler.
 
VMware Cloud on AWS teknoloji ortakları sayesinde müşteriler etkisi kanıtlanmış çözümleri kusursuz bir şekilde açık ve özel buluta yerleştirebilecekler. VMware kurulumu basitleştirirken, VMware Cloud on AWS için içeriği değiştirmeden yeniden düzenleyici çözümlerin uygulanması konusundaki teknoloji ortağı ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Böylelikle VMware vSphere ortamı üzerinde çalışan bir kurum-içi teknoloji ortağı çözümü kolaylıkla VMware Cloud on AWS üzerinde de desteklenebilecek. VMware'in teknoloji ortakları VMware Cloud on AWS hizmetinin doğal yapısını iyileştirip destekleyecek ve müşterilerin yeni özelliklere erişmesini sağlayacaklar.
 
Ek Kaynaklar
  • Fortinet Blog ile kusursuz bir hibrit bulut güvenliğinin VMware Cloud on AWS müşterileri için önemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.
  • Fortinet'in Bulut Güvenlik Çözümleri hakkında bilgi edinin.
  • Fortinet'i Twitter, LinkedIn ve Facebook üzerinden takip edin.
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 320 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 
VMware Cloud on AWS hakkında
VMware tarafından sağlanan, satılan ve desteklenen talep üzerine çalışan bir hizmet olan VMware Cloud on AWS, esnek, bare-metal AWS altyapısı üzerinde çalışırken VMware Cloud Foundation ile güçlendirilmiştir ve birleşik SDDC platfomu ile vSphere, VMware vSAN ve VMware NSX sanallaştırma teknolojilerine entegre olarak çalışır. Bina-içi ve bulut ortamlarında aynı mimari ve operasyonel deneyime sırtını yaslayan BT ekipleri AWS ve VMware hibrit bulut deneyimleri ile kendi iş alanlarında hızlıca değer üretebilirler. Daha fazla bilgi için VMware Cloud on AWS ortakları ekosistemini ziyaret edebilirsiniz: http://cloud.vmware.com
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.