Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.04.2017

Bültene ait dosyalar

Fortinet, Security Fabric mimarisini, gelişmiş yazılım-tanımlı geniş alan ağ özellikleri ile genişletti
 
Yeni SD-WAN işlevi, Security Fabric özellikleriyle bir araya gelerek dağıtık kurumların maliyetlerini ve karmaşıklığı azaltarak esnekliklerini artırmalarını sağlıyor
 

Yüksek performanslı siber güvenlik çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Fortinet® (NASDAQ: FTNT), şirketin kanıtlanmış güvenlik özellikleri ile entegre gelişmiş SD-WAN işlevine sahip Security Fabric'in yeni geliştirmelerini duyurdu. FortiOS'un 5.6 versiyonu gelişmiş güvenliği yazılım-tanımlı ağ işlevleri ile bir araya getiriyor. Bu entegrasyon sayesinde dağıtık kurumlar altyapılarını basitleştirebiliyor ve böylelikle WAN maliyetlerini düşürerek, dijital ekonomide başarılı bir şekilde rekabet edebilmeleri için kullanıcılarına güvenli bir biçimde herkese açık bulut sistemlerine, veri merkezlerine ve SaaS servislerine doğrudan erişim imkanı sağlıyor.
 
Günümüzün dijital ekonomisinin arttırdığı erişim ve bağlantı talebi nedeniyle iş dünyası geleneksel WAN mimarilerinin sınırlı ölçeği, yüksek maliyetleri ve artan karmaşıklığının üstesinden gelmek için SD-WAN çözümlerine yöneliyor. Sunduğu avantajlara karşın birçok kurum ise SD-WAN çözümlerine güvenlik endişeleri nedeniyle geçmekte tereddüt ediyor. Bu endişelerin nedeniyse bu çözümlerin hassas SaaS servislerine ve verilerine doğrudan erişim imkanı vermesinin yanı sıra SSL ile şifrelenmiş malware, fidye yazılımlar ve hacmi hiç olmadığı kadar artan gelişmiş saldırı girişimleri gibi trendler.
 
 
SD-WAN için yüksek performanslı güvenlik
 
Fortinet'in gelişmiş SD-WAN çözümleri Security Fabric mimarisinin güvenliğini SD-WAN işlevi ile güçlendirerek bu sorunları ortadan kaldırıyor, güvenlik ve ağ performansından ödün vermeden karmaşıklığı azaltıyor. FortiGate Kurumsal Güvenlik Duvarları ve FortiHypervisors dahil kurulum opsiyonları, dağıtık kurumlara kendi güvenlik ve ağ ihtiyaçlarına uygun uygulamaları hayata geçirme esnekliği sunuyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Fortinet Ürün ve Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Maddison, “Herkese açık bulut sistemlerine geçişin yaygınlaşması, şubelerin şirketin kaynaklarına güvenli ve verimli bir şekilde erişmesini sağlayan geniş alan ağ (WAN) altyapılarını gerekli kılıyor. SD-WAN teknolojisi, kurumsal trafik kullanımındaki değişimlere ayak uydurulması için esnek bağlantı seçenekleri, kaliteli servis özellikleri, otomatik ağ bağlantı servisleri ve basit kurum sunuyor. FortiOS 5.6 içerisinde yer alan SD-WAN'ın sunduğu fayda ve özellikler, müşterilerimizin daha esnek, ölçeklenebilir ve güvenli yazılım-tanımlı ağ altyapılarına geçişini basitleştiren sorunsuz entegre çözüm sunuyor.” dedi.
 
Fortinet, güvenliği ve ağlara özel görevleri hızlandırmak için kendi özel Güvenlik İşlem Birimini kullanan gelişmiş SD-WAN özellikleri sunuyor. Optimize edilmiş bu mimari, ürünlere güç veren kurumsal sınıf, genel amaçlı CPU'ların ihtiyaçlarını karşılayan hatta bu ihtiyaçları aşan derin güvenlik analizleri ve denetim özellikleri sunuyor.
 
  • Ölçeklenebilir ve güvenli VPN, dağıtık kurumların global kullanıcılarını ve şubelerini hassas şirket kaynaklarına bağlaması için kritik önemde. Fortinet endüstrinin en yüksek AES-256 şifrelenmesini ve IPSecured VPN veri çıktısını sunuyor. Böylece binlerce şube ve konum desteklenebiliyor.
  • Fortinet'in tehdit araştırma raporuna göre kurumsal trafiğin %50'den fazlası şifrelenmiş durumda olup bu, trafik görünürlüğünü ve optimize edilmiş SD-WAN yönlendirmesini engelliyor. Fortinet'in gelişmiş SD-WAN desteği, endüstrinin talep ettiği SSL şifrelemesini karşılarken endüstrinin en yüksek SSL veri çıktısını sağlayarak SSL trafiğin güvenli ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlıyor.
  • Fortinet, SD-WAN için bu denli yüksek performanslı güvenlik sunan tek şirket olarak öne çıkıyor.
 
Security Fabric kontrol ve görünürlüğü ile optimize edilmiş SD-WAN
 
Dağıtık kurumlar, BT karmaşıklığını azaltmak ve verimliliğini arttırmak için Fortinet Fortinet'in Security Fabric mimarisinin merkezi yönetim, görünürlük ve otomatik özelliklerinin sunduğu avantajlardan faydalanabiliyor. Fortinet'in gelişmiş SD-WAN çözümü dokunmadan kolay kurulum seçenekleri ile yeni orkestrasyon ve servis zincirleme yetenekleri de sunuyor.
  • Genişletilmiş Fabric Topolojisi görselleştirilmesiyle dağıtık kurumlar, fiziksel ve mantıksal ağ topolojisini ve link kullanımını dinamik bir şekilde izleyebiliyor.
  • Ağ üzerindeki uygulama ve kullanıcıların tam olarak görünür olması, BT'yi trafik
modelleri ve kullanımı hakkında bilgiyle güçlendiriyor, böylelikle BT kaynakları en uygun şekilde dağıtılabiliyor.
  • Entegre Akıllı WAN Link Yükleme, durum izleme ölçümlerini dengeliyor ve ayrıntılıyor. Böylece dağıtım kurumlar işleri için kritik trafiklerine en verimli yolu seçebiliyor ve bağlantı zayıfladığında otomatik bir biçimde yeniden yönlendirme yapabiliyor.
  • Dinamik Bulut uygulama veritabanı, yüzlerce SaaS uygulamasını destekliyor ve verimli yönlendirme yapmak ve BT sorunlarını azaltmak amacıyla verimli yönlendirme için IP güncellemelerini dinamik yapabiliyor.
 
SD-WAN ortaklarından oluşan Security Fabric ekosistemi
 
Security Fabric vizyonunun açık yapısı, dağıtık kurumlara Fortinet'in Fabric-Mimarisine Hazır SD-WAN ortaklarının oluşturduğu geniş ekosistemin sağladığı esneklik avantajından faydalanmaları imkanını sunuyor. Fortinet'in iyi-tanımlanmış API'leri (Uygulama Programlama Arayüzleri), Fortinet Security Fabric ile güçlü entegrasyonu ve iş ortaklarının birlikte çözümlerin doğrulamasını yapmasını sağlıyor.
 
Bulunabilirlik
Fortinet'in gelişmiş SD-WAN özellikleri, 11 Nisan'da sunulacak FortiOS güncellemesi içerisinde yer alacak.
 
Ek kaynaklar
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 300 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.   

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.