Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.08.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet, NSS Labs'ın Yeni Nesil Güvenlik Duvarı 2018 Raporu'nda en yüksek güvenlik ve performans ortalamasına sahip ürün olarak “Tavsiye Edilen Ürün” onayı aldı.
 
En yüksek SSL tarama performansı sunan FortiGate, yüzde yüz tehdit engelleme başarısı ve SSL denetiminde minimum performans kaybı göstererek, beşinci kez üst üste “Tavsiye Edilen Ürün” sertifikasını almaya hak kazandı.
 

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), NSS Laboratuvarları tarafından yapılan Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW) 2018 Grup Testi'nde aldığı sonuçları duyurdu. Bu yılki testte, Fortinet'in  FortiGate 500E Yeni Nesil Güvenlik Duvarı, genel güvenlik etkinliği ve toplam sahip olma maliyetinin düşük olması nedeniyle yüzde 99,31 puan aldı. NSS Laboratuvarları, en zorlu müşteri beklentilerini karşılayacak Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW) test metodolojisini geliştirmeye devam ediyor. Üst üste beş yıldır “tavsiye edilir” notu alan Fortinet, günümüzün en zorlu iş yüklerinin altından kalkmak için FortiGate'i güvenlik, performans ve operasyon kolaylığı anlamında en doğru kombinasyonla geliştirmeye devam ediyor.
  • SSL denetiminde yüksek performans: Fortinet'in Yeni Nesil Güvenlik Duvarı, minimum seviyede performans düşüşü ile SSL denetiminde yüksek performans gösterdi ve NSS Laboratuvarlarının test ettiği 32 adet şifre süitinde ve yeni ortaya çıkan şifrelemelerin tümünde etkinlik gösterdi. Fortinet, yüksek etkinliğe sahip, SSL'e hazır, bulut erişimli Yeni Nesil Güvenlik Duvarı sunuyor ve SSL denetimi performans rakamlarını şeffaf bir şekilde yayınlayarak çözümlerinin arkasında durduğunu gösteriyor.
  • Atlatma tekniklerine karşı üstün koruma: FortiGate sızma tehditlerinin yüzde 100'ünü engelledi ve bir kez daha kapsamlı güvenlik etkinliği ile yüzde 99,3 oranında bilinen ve bilinmeyen tehditleri önlemede üstün bir performans gösterdi.
  • Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Fiyat/Performans dengesi (Toplam Sahip Olma Maliyeti): Katılan 10 ürün arasında Fortinet, fiyat/performans dengesinde de üstün başarı elde etti. FortiGate 500E modeli, Fortinet'in web sayfasında duyurduğu 5,2 gbps'den daha yüksek bir performans göstererek NSS testlerinde 6,7 gbps performans sundu. 
  • Geniş kapsamlı kurumsal kurulum: Geçtiğimiz yıl Fortinet, ağ güvenliğinden, uç noktaya, ihlal tespitlerinden web uygulama güvenlik duvarlarına kadar sekiz farklı NSS Laboratuvar grup testinden “tavsiye edilen ürün” notu aldı.
Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz Fortinet'in test sonuçlarındaki başarısını şöyle değerlendirdi:
“NSS Laboratuvarları gibi üçüncü taraf testleri ve sonuçları, müşterilerin etkinlik, performans ve optimum toplam sahip olma maliyeti sunan en iyi güvenlik çözümlerini seçmesine yardımcı oluyor. Müşterilerimize üstün teknoloji ve performans sunma taahhüdümüzü bir kez daha vurguluyor ve Fortinet olarak SSL denetim performansı rakamlarımızı şeffaf bir şekilde duyuruyoruz. Bu rakamlar bulut teknolojisinin ve SD-WAN projelerinin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için Fortinet'in SSL'e hazır, bulut bağlantılı, yeni nesil güvenlik duvarı çözümü sunduğunu doğruluyor.  Müşteriler objektif olarak sektörün en yüksek notlarını alan çözümlerimizi güvenle tercih edebilirler.”

Güvenli SD-WAN ve Bulut için en iyi Yeni Nesil Güvenlik Duvarı
Bulut ve SaaS uygulamalarının hayata geçirilmesi ile, SSL (şifreli) trafiği önemli ölçüde artış gösteriyor. NSS Laboratuvarları 2019'a dek tüm kurumsal trafiğin yüzde 75'inin şifreli hale geleceğini öngörüyor. Günümüz piyasasında başarılı bir şekilde rekabet edebilmek için şirketler, güvenlik adına iş performansından ödün vermeyi göze alamıyor. Bu sebeple şirketlerin yüksek doğruluk sunan ve yine yüksek SSL denetim performansına sahip bir yeni nesil güvenlik duvarını tercih etmeleri önem arz ediyor. 2018 NSS Laboratuvarları Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Grup Testi sonuçları, Fortinet'in SSL denetim performansı ile hem bilinen hem de bilinmeyen tehditleri tespit etmede üst düzey netlik ve doğruluğu en uygun kombinasyonla sunduğunu, böylece tüm bulut kurulumlarına ayak uydurabilecek modern bir çözüm sağladığını kanıtlıyor. Ek olarak, Fortinet kurumsal şubeler için Yeni Nesil Güvenlik Duvarı ve SD-WAN'ın aynı kombinasyonda bir araya getirerek, gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyen bir kullanım senaryosu sunuyor; böylece, şubedeki SaaS uygulamalarına doğrudan internet erişimi için SSL denetimini etkinleştiriyor.
Ek olarak, bu yılki NSS Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Grup Testi, Fortinet'in tüm katılımcılar arasında en yüksek güvenlik performansı ve en düşük toplam sahip olma maliyeti sunduğunu, böylece güvenlik ve performans verimliliği arasındaki zorlu dengeyi sağlayarak FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı'nı daha da güçlendirdiğini ortaya koydu.

Fortinet, NSS Laboratuvarlarının önerdiği çözümlere uygun bir Güvenlik Dokusu sunuyor
Fortinet çözümleri teste tabi tutulduğunda üstün güvenlik etkinliği, gelişmiş özellikler ve üstün performans gösterdi. Fortinet'in testlerde ve onay süreçlerinde gösterdiği kararlılık, Fortinet çözümlerinin sekiz ayrı grup testinden “Tavsiye Edilen Ürün” notu alması ile sonuçlandı. Bu testler şöyle:
•        Veri merkezi izinsiz girişleri önleme sistemleri
•        Veri merkezi güvenlik ağ geçidi
•        İhlal önleme sistemleri
•        Yeni nesil izinsiz giriş önleme sistemleri
•        İhlal tespit sistemleri
•        Yeni nesil güvenlik duvarı
•        Web uygulama güvenlik duvarı
•        Gelişmiş uç nokta koruması
NSS Laboratuvarları tarafından önerilen tüm Fortinet çözümleri, Fortinet Güvenlik Dokusu ile sunulan bütüncül bir güvenlik mimarisinin bir parçası olarak çalışacak şekilde tasarlandı; bu sayede tüm saldırı yüzeylerinde güçlü ve entegre uçtan uça güvenlik çözümleri hayata geçirilebiliyor.

Ek Kaynaklar
•        Fortinet'in 2018 NSS Laboratuvarları Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Test Sonuçları hakkında daha detaylı bilgi için ilgili blog yazısını okuyabilirsiniz.
•        NSS Laboratuvarları Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Test Raporu ve Güvenlik Değer Haritası'nı buradan indirebilirsiniz.
•        Fortinet Güvenlik Dokusu ve Ağ Güvenliğinin Üçüncü Nesli hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz.
  • Fortinet'in gelişmiş güvenlik çözümü FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı hakında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin.
  • Haftalık FortiGuard istihbarat brieflerine veya FortiGuard Tehdit İstihbarat Hizmeti'ne buradan kayıt olabilirsiniz.
  • Fortinet'i Twitter, LinkedIn, Facebook, YouTube, ve Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
İlgili Kişi: 
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0 533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 


Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 360 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 

 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.