Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.01.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet, Mobil Dünya Kongresi 2018'de iletişim hizmeti sağlayıcılarının dijital dönüşüm sürecinde karşılaştığı güçlüklere getirdiği çözümleri tanıtacak
 

Mobil Dünya Kongresi'nde sergilenecek Fortinet çözümlerinin odağında Çevik Güvenlik, İleri Düzey Güvenlik ve Mobil Güvenlik-Yönetilen Güvenlik Hizmetleri yer alıyor.
 
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet,26 Şubat-1 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde iletişim sektöründeki hizmet sağlayıcılarının ve müşterilerinin karşılaştıkları zorluklara getirdiği çözüm portföyünü sergileyecek. Fortinet, kongrenin ayrı ayrı her gününde vereceği örnekler ve yapacağı sunumlarla, iletişim hizmeti sağlayıcılığı sektörüne yönelik derin uzmanlığını, güçlü liderliğini ve adanmışlığını gösterecek. Sergilenecek Fortinet çözümleri üç alana odaklanıyor: 
 
 • Çevik Güvenlik: Çeviklik ve otomasyon, gerek iletişim hizmet sağlayıcılarının gerekse yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcılarının (ve müşterilerinin) dijital dönüşümünde kilit taşları.  Tüm hizmetlerin temeli olan güvenliğin, bu çevik ve otomatik ekosistemler içine entegre edilmesi gerekiyor.
 
Bu alanda aşağıdaki örnekler sergilenecek:
 • Security Zero-Touch'ın hizmete alınması, NFV (ağ fonksiyonları sanallaştırma) ortamında hizmet sunulması ve müşteri self-servisi
 • Güvenli bir SD-WAN çözümü
 • TOSCA-tabanlı orkestrasyonlu bir NFV ortamında güvenlik hizmeti
 
 • İleri Düzey Güvenlik: İletişim hizmeti sağlayıcıları ve yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları, katma değer elde etmek, müşteri sadakatini artırmak, yeni ve ilave gelir fırsatları oluşturmak amacıyla müşterilerine ileri düzey güvenlik hizmetleri ve görünürlük sağlamanın yollarını arıyorlar. Fortinet'in Tehdit İstihbarat Hizmetleri (TIS) aracılığıyla müşterilerin, tehditler ve riskler hakkındaki bilgi, kavrayış ve tespit becerileri geliştirilebiliyor. Ayrıca yeni hizmet ve gelir modeli fırsatı ve pazarı olan Nesnelerin İnterneti ekosistemleri ve İşletim Teknolojisi için de güvenlik çözümü sağlıyor. 
 
Bu alanda sergilenecek demolar:
 • Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS)/SCADA için aktif güvenlik
 • Nesnelerin İnterneti ve Nesnelerin İnterneti ekosistemi için güvenlik hizmetleri.
 • Tehdit istihbarat beslemeleri ve hizmet entegrasyonu ile ‘kendi markasıyla güvenlik hizmetlerini sunma'
 
 • Mobil Güvenlik ve Yönetilen Güvenlik Hizmeti (MSS): 5G, hizmetleri yeniden tanımlamayı ve inovasyona hız vermeyi vadediyor. Artan bant genişliği, Çok Kullanıcılı Sistemler ve yüksek bant genişliği bağlantıları, öğrenen makinelere ve yapay zekaya kadar kaydedilen ilerlemeler göz önüne alındığında, mobil operatörlerin altyapılarında güvenliğin şimdiye dek eşi benzeri görülmemiş bir öneme sahip olduğu görülebiliyor. 5G'de, mobil operatörlerin LTE'sini ve sanal altyapılarını güçlü, ölçeklenebilir ve çevik bir güvenliğe kavuşturmaları şart.  
 
Dijital dönüşüm geçiren, giderek daha çok sayıda ve her ölçekten kurum ve işletmenin olduğu bir ortamda, tehdit tablosunun karmaşık ve dinamik yapısı ve güvenlik yeteneği eksikleri, yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları için bir fırsat oluşturuyor. Böylece katma değerli bir yönetilen güvenlik hizmeti verebiliyor ve müşteriler tasarruf ettirebiliyor ve aynı zamanda dijital dönüşüm evrimlerini güvenle gerçekleştirebiliyorlar.
 
Bu şekilde hareket etmek isteyen yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcılarının, bu hizmeti daha geniş bir yelpazede, entegre ve otomatik bir şekilde sunmaları için security-fabric (güvenlik mimari) altyapısı kurarak, müşterilerinin taleplerini karşılayacak bir sunum ve tüketim modeli oluşturmaları gerekiyor.   
 
Bu alanda sergilenecek birçok demo arasında şunlar yer alıyor:
 • LTE ve 5G mobil güvenlik
 • Güvenlik hizmet zinciri
 • Fortinet Security Fabric-tabanlı Yönetilen Güvenlik Hizmetleri  
 
Fortinet'in müşteri ve çözüm ortaklarıyla yaptığı çalışmalardan örnekler 7. Salon, 91.stantta görülebilecek.
 
Ek kaynaklar
 • Fortinet'i TwitterLinkedInFacebook ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz
 • Mobile World Congress blogumuza bakabilirsiniz
 • Mikrositemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.fortinet-mwc18.com/
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 330 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 

 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.