Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.07.2017

Bültene ait dosyalar

Fortinet Küresel Tehdit Bilgilendirme Servisini duyurdu
 

FortiGuard Tehdit Bilgilendirme Servisi, Bilgi Güvenliği Baş Sorumlularını (CISO) hızlı ve öncelikli hale getirilmiş tehdit bilgilendirme ile donatıp saldırılarda çabuk ve proaktif adımlar atmalarına yardımcı oluyor.

 
John Maddison, Fortinet Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı
“Algılayıcı ağımızın olgunluğu ve büyüklüğü düşünüldüğünde, Fortinet olarak uzaktan tehdit bilgilendirme ölçümlerini dünyanın dört bir yanındaki kaynaklar ile sağlayan özel bir pozisyonda yer alıyoruz. FortiGuard Labs ile günlük 50 milyardan fazla olayı takip ediyoruz, FortiGuard Threat Intelligence Service ile de müşterilerimize ve güvenlik topluluğuna tehditlerle ilgili kapsamlı bilgiler sağlıyoruz.”
 
Son Gelişmeler
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) bugün siber güvenlik liderlerine siber durum farkındalığı sağlayıp en son tehditler ve siber risklere karşı bilgilendirecek hizmetini duyurdu. Fortinet'in FortiGuard Threat Intelligence Service'i (TIS) sayesinde CISO'lar küresel tehdit ufkundan bir adım önden izleyip işletmelerini sürekli değişen tehditlere karşı proaktif bir şekilde koruyabiliyor.
 
  • FortiGuard TIS sağladığı tehdit metrikleri ve faaliyet trendleri ile CISO'lara dünyada neler olduğunu hemen anlayabilecekleri bulut tabanlı bir tehdit bilgilendirme platformu.
  • FortiGuard TIS Fortinet'in FortiGuard Labs'teki çığır açan tehdit bilgilendirme araştırmalarına sırtını yaslıyor. FortiGuard Labs dünyanın dört bir yanındaki üç milyondan fazla sensörden gelen veriyi analiz eden 200'den fazla uzman araştırmacıdan oluşuyor.
 
 
CISO'ların elinin altındaki Küresel ve Endüstriyel Tehdit Bilgilendirmesi
Yakın zamanda 342 güvenlik lideriyle yapılan bir Forrester anketine göre CISO'ların siber güvenlikle ilgili yaşadıkları en büyük zorluk “hızlıca değişen siber tehditlerin doğasına” uyum sağlamak. Rapora göre CISO'ların toplayacakları iyi tehdit bilgilendirmeleri ile saldırganların yöntemlerini ve zayıf noktalarını öğrenebilir. Halihazırda bir tehdit bilgilendirme platformu kullanan CISO'ların yüzde 78'inin herhangi bir güvenlik ihlali yaşamadığı belirtildi. Buna göre, düzgün tehdit bilgilendirme sistemlerini teknolojiyi merkeze alan güvenlik stratejileriyle birleştiren CISO'lar işletmelerini daha başarılı koruyorlar.
 
FortiGuard TIS özel olarak CISO'lara tehdit bilgilendirmeleri sağlamak için tasarlandı. Böylece karşılaşacakları yeni tehditlerden hep bir adım önde olacak CISO'lar, siber güvenlik risklerini C-Suite ve yönetim kurulu ile daha etkili bir şekilde paylaşabilecek. Ayrıca Security Operations'ın daha verimli yönetimleri ile kaynaklarını en doğru şekilde kullanılıp karşılaşılan tehditleri proaktif bir şekilde savunabilecekler. 
 
  • Küresel tehdit ufkundaki faaliyetler CISO'ların nasıl bir siber tehditle karşı karşıya olduklarını anlamaları için öncelikli hale getirilmiştir. Bu kolay anlaşılabilir veri organizasyonun diğer bölümleriyle paylaşılıp güvenlik liderlerinin kendi ekiplerinin görev dağılımını verimli bir şekilde yapmasına yardımcı olur. 
  • Kill Chain raporlamaları ile şu anda endüstriyi ve dünyayı etkileyen belirli tehdit trendlerine karşı ek bilgiler ediniliyor. Güvenlik liderleri en çok kullanılan uygulamaları, izinsiz giriş engelleyici imzaları, kötücül yazılımları ve botnetleri endüstri-endüstri inceleyip kendi endüstrilerinin büyüklük, coğrafi merkez ve genel görünüm trendleriyle kolayca karşılatabilirler.
  • Tekil uygulama açıkları ve kötücül yazılımların da dahil olduğu FortiGuard Labs tehdit araştırmacılarının sağladığı güncel bilgiler, şirketlere özel belirli ya da ortaya çıkabilecek tehditler hakkında bilgi veriyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi belirli zaman aralıklarıyla Fortinet bloğunda, haftalık olarak FortiGuard Threat Intelligence Briefs'te ve üç ayda bir FortiGuard Threat Landscape Reports'ta yayınlanmakta.

 

Fortinet'in FortiGuard Threat Intelligence Service'i bugün beta versiyonu ile kullanıma sunuldu. Lütfen daha fazla bilgi için https://tis.fortiguard.com/signup adresini ziyaret edin.
 
Daha fazla bilgi için
  • Fortinet'in SMB'ler için gelişmiş UTM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için Fortinet Unified Threat Management anasayfasını ziyaret edin.
  • Gartner'ın 2017 Birleşik Tehlike Yönetimi Magic Quadrant raporunu indirin.
  • Fortinet'i Facebook, Twitter ve LinkedIn'den takip edin.
  • Fortinet blog ile tartışmaya katılın.
                                                                                           
İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Dünya genelinde 310 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.