Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.07.2017

Bültene ait dosyalar

Fortinet gelirlerini hızla artırmaya devam ederken güvenlik cihazları satışlarında da liderliği elinden bırakmıyor
 
Önde gelen bir analist firmanın verilerine göre Fortinet satış hızını artırırken sektördeki diğer servis sağlayıcılarından daha çok güvenlik çözümü satıyor.

 
John Maddison, Fortinet Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı
Yüksek talep gören Fortinet Security Fabric firmanın pazar payını artırırken endüstrideki liderliğini de pekiştiriyor.  Nesnelerin İnterneti'nden (IoT) bulut teknolojisine, fiziksel ve sanal ağlardan, kablolu ve kablosuz ortamlara sunduğumuz kapsamlı, güçlü ve hızlı Security Fabric ile bugün ve gelecekte müşterilerimizin karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı kapsamlı bir hizmet sunuyoruz.”
 
Son Gelişmelerin Özeti:
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT), bugün International Data Corporation'ın Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker sonuçlarını açıkladı. Fortinet yıllardır süregelen ve 2017'nin ilk çeyreğinde de pekiştirdiği güvenlik çözümlerinde endüstri lideri konumunu çift haneli kar artışıyla taçlandırıyor. Rapora göre Fortinet en hızlı büyüyen Güvenlik Hizmetleri sağlayıcısı.
                                                                
IDC'nin araştırmasına göre Fortinet bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirini yüzde 21 oranında artırırken sektördeki yüzde 9'luk ortalamanın çok üzerinde yer aldı. Fortinet ilk çeyrekte yüzde 27'lik birim pazar payı kazanarak 2017 cihaz sevkiyatında geçen yıla oranla bu çeyrekte yüzde 30'luk bir artış sağladı. 2017'de kendisine en yakın iki rakibinin toplamından daha fazla birim sevkiyatı yapan Fortinet, 2016 son çeyrek raporunun yayınlanmasından bu yana birim pazar payı liderliğinde yüzde 4'lük bir büyüme daha yakaladı.
 
Fortinet Birim Sevkiyatı ve En Yakın Rakip Karşılaştırması
2014 2015 2016 2017Q1 Toplam
159% 181% 209% 191% 185%
 
(Kaynak: IDC Worldwide Security Appliance Tracker, 2017Q1)
 
Ek Kaynaklar  
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Dünya genelinde 310 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
 

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.