Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.08.2017

Bültene ait dosyalar

Fortinet Bulut Tabanlı Security Fabric Görünürlüğünü, Yönetimini ve Analitiklerini Küçük Orta Boyutlu İşletmeler ve Güvenlik Sağlayıcılarına Ulaştırıyor
 
FortiCloud 3.2 güncellemesi ile FortiGate cihazları güvenlik operasyonlarını tek merkezden yönetecek
 
John Maddison, Fortinet Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı yaptığı açıklamada, Gitgide karmaşıklaşan ve sürekli gelişen küresel tehditlere karşı en büyük işletmeler bile savunmalarını geliştirmekte zorlanırken kısıtlı insan ve finansal kaynakları olan küçük ve orta boyutlu işletmeler için bu iş çok daha zor bir hale geliyor. Fortinet tam da bu sebeple işletmelere, kaynaklarını ve savunmalarını artırmaları için kullanımı kolay ve esnek ileri teknoloji güvenlik çözümlerini ulaştırıyor. FortiCloud 3.2 ile KOBİ'ler merkezi Security Fabric çözümlerine sahip olurken işletmelerine daha çok vakit ayırıp güvenliklerinin de sağlandığından emin oluyorlar” dedi.
 
Son Gelişmeler
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) FortiCloud Software-as-a-Service (SaaS) için büyük bir güncelleme yayınlayarak KOBİ'lerin ve MSSP'lerin kullanımına sundu. FortiCloud'ın 3.2 versiyonu güçlendirilmiş işletim seçenekleri sunarken küresel iş dünyasının büyük bir kısmının savunmasını sağlayan Security Fabric çözümlerine her yerden her daim erişilmesini sağlıyor.
 
  • Fortinet'in FortiCloud hizmetleri Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki veri merkezlerinden dünya genelinde 280.000'den fazla güvenlik cihazında kullanılıyor.
  • FortiCloud 3.2 ile Fortinet'in Bütünleşik Tehdit Yönetimi (UTM), Kablosuz Erişim Noktası, Switch ve Sandboxing çözümleri için FortiGate cihazlarındaki kurulum, yönetim ve analitik özellikleri merkezileşiyor.
  • FortiCloud'ın kolay kullanılır, yüksek kaliteli yapısı gelişmiş savunma inşasına ihtiyaç duyan KOBİ'ler için en uygun çözümü sunarken yeni ve hali hazırda var olan MSSP'lerin de müşterilere daha gelişmiş bir güvenlik hizmet sağlaması için ideal bir başlangıç noktası oluyor.
 
Küçük işletmelere Daha üstün Siber Güvenlik
KOBİ'ler Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde iş sektörünün yüzde 99,7'sini oluştururken özel sektör işgücünün yüzde 48'inde iş imkanı yaratıp toplam ihracat miktarının yüzde 33,6'sını üretiyor. KOBİ'ler dijital ekonominin faydalarını güçlendirirken küresel ticarete de önemli katkılarda bulunuyor. Ancak giderek artan tehditlere karşı kısıtlı bütçesi ve imkanları ile KOBİ'lerin BT bölümleri sistemlerini savunurken birçok siber güvenlik zorluğuyla karşı karşıya geliyor.
 
Fortinet tam da bu noktada KOBİ'lerin ihtiyaçlarına karşılık verecek endüstriye yön veren güvenlik çözümlerini kullanıcılara ulaştırıyor. Fortinet'in FortiGate UTM cihazları yakın zamanda Gartner Magic Quadrant 2017'de sekizinci defa üst üste lider olmuş, IDC'nin Worldwide Security Appliance Tracker araştırması da diğer sağlayıcılara oranlaen fazla güvenlik cihazı satışını Fortinet'in gerçekleştirdiğini ortaya koymuştu. FortiCloud bir KOBİ'nin ihtiyaç duyacağı güvenlik çözümlerinin kurulum, yönetim ve analitiğini bulut-tabanlı bir konsol ile sadeleştirip merkezileştirirken günümüzün gelişen tehlikelerine karşı en iyi korumayı sağlıyor.
 
FortiCloud'ın 3.2 versiyonu son güncellemeler ile tam yönetim özelliklerini mevcut analitik ve sistem günlüğü kaydı özelliklerine eklerken işletmeler merkezi ve sezgisel bir SaaS konsolu sayesinde Security Fabric'in tam kontrolüne sahip oluyor.
 
  • FortiGate güvenlik duvarlarının kurulum, yapılandırma, takip ve onarma özelliklerini tek bir bulut ara yüzünde gerçekleştirilmesini sağlıyor.
  • FortiGate'in sağladığı eksiksiz sistem ve bulut tabanlı hazırlık sayesinde FortiAP ve FortiSwitch ürünleri çok az uzmanlık ile cihazları çalışır duruma getiriyor.
  • Sıfır-günlere ve gelişmiş tehlikelere karşı savunma taneli erişim kontrolü, uygulama kullanım prosedürleri ve sandbox entegrasyonu ile güçlendiriliyor.
  • Bulut-tabanlı SaaS modelleri kolayca işletme çapında kullanıma sokulup donanımdan kaynaklanabilecek yüksek miktarlı masrafları aradan çıkarılıyor.
 
Güvenlik sağlayıcıları için operasyonları sadeleştirmek
Her zaman her yerde güvenlik yönetimi imkanları ile çoklu kullanım özelliklerinin birleşimi FortiCloud'ı müşterilerine endüstriye yön veren güvenlik hizmetlerini ulaştırmayı hedefleyen yeni ve hali hazırda var olan MSSP'ler en iyi başlangıç noktası yapıyor.
 
FortiCloud müşteri hizmetlerinin kurulum ve yapılandırma süreçlerini basitleştirirken normalde müşteri ağlarının sorunlarının takibi ve çözümü için ihtiyaç duyulan personel sayısını da azaltıyor. FortiCloud'ın SaaS modeli düşük maliyeti ve operasyonel verimliliği ile pazara girmek isteyen yeni sağlayıcılara iş ortaklarının yatırımlarını hızlıca geri ödeme imkânı verip tekrar eden kar marjları ve gelirlere ulaşmalarına yardımcı oluyor.
 
Erişilebilirlik
FortiCloud hizmetinin 3.2 versiyonu güncellemesi 14 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşecektir.

İlgili Kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 320 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.