Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.07.2017

Bültene ait dosyalar

Fisher-Price bebek ve çocuk ürünleri GittiGidiyor'da

Dünyaca ünlü anne-bebek ürünleri markası Fisher-Price, Türkiye'nin lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor'da mağaza açtı. 2017'nin ilk yarısında GittiGidiyor'da en fazla büyüyen kategorinin anne-bebek olduğunu ifade eden GittiGidiyor Satış Müdürü Nilay Büyükkapancı, “Ebeveynler iş hayatının yoğunluğuna bağlı olarak online alışverişin kolaylıklarını tercih ediyor” dedi.

Türkiye'de bebek oyuncakları kategorisinde en çok tercih edilen markalardan biri olan Fisher Price, ayda 60 milyon ziyaret alan ve yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesi bulunan lider e-ticaret platformu GittiGidiyor'la işbirliği yaptı.

Marka ve ürün çeşitliliğini hızla artıran GittiGidiyor, anne-bebek kategorisinde geçen yıl yüzde 65 ve bu yılın ilk yarısında yüzde 86 büyüdü. 2017 yılının ilk yarısında en fazla büyüyen kategorisi anne-bebek ürünleri olan GittiGidiyor, şimdi de 0-3 yaş arası bebeklerin ve 3-6 yaş arası çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayan marka olarak öne çıkan Fisher-Price'ı müşterileriyle buluşturuyor. Sektördeki 87 yıllık deneyimiyle ebeveynlerin kalite ve güven ihtiyacına karşılık veren dünyaca ünlü marka; 145 ülkede, 40 farklı dilde oyuncak üretimi yapıyor.  Fisher-Price, bebeklerin ve çocukların gelişimlerine uygun tasarlanan ürünleriyle bebeklerin oyun oynarken öğrenmelerini sağlıyor.
 
GittiGidiyor'da anne-bebek ürünleri kategorisinin hızlı büyümesinin nedenlerini değerlendiren GittiGidiyor Satış Müdürü Nilay Büyükkapancı, “Anne-bebek ürünleri GittiGidiyor'da son yıllarda satışı en hızlı artan kategorilerin başında geliyor. 2017 yılının ilk yarısında da bu trend devam etti. 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 86 büyüyen anne-bebek kategorisine yeni markalar eklemeye devam ediyoruz. Son olarak dünyaca ünlü Fisher-Price'ın mağazası GittiGidiyor'da açıldı. Markalarla geliştirdiğimiz bu tarz işbirlikleri, anne-bebek kategorisinin büyümesine önemli katkı sağlıyor. Ayrıca, bu kategorideki artışın bir diğer nedeninin, ebeveynlerin iş hayatının yoğunluğuna bağlı olarak online alışverişin kolaylıklarını tercih etmeleri olduğunu söyleyebiliriz. Ebeveynler özellikle bu kolaylıktan yararlanarak ana kucağı gibi ürünleri  istediği adrese yönlendirebiliyor” dedi.
 
Fisher-Price'ın ürünleri GittiGidiyor'da
Ana kucağından dönenceye, dişlikten yürütece bir annenin ve bebeğin doğumdan itibaren ihtiyacı olabilecek tüm ürünlere sahip zengin bir ürün yelpazesi bulunan Fisher-Price, bebeklerin ve çocukların eğlenerek öğrenmesine Türkçe konuşan eğitici oyuncaklar serisi “Eğlen ve Öğren” ile katkı sunuyor. Serideki tüm oyuncakların konuşuyor olması hem erken dil gelişimin destekliyor hem de çocukların hayal güçlerini güçlendiriyor.
Fisher-Price'ın mağazasına http://www.gittigidiyor.com/cadde/fisherprice_/ adresinden ulaşılabiliyor.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64'ünü mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya