Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.03.2019

Bültene ait dosyalar

Ericsson ve VMware iş birliği, iletişim hizmeti sağlayıcıları için ağ sanallaştırmayı sadeleştiriyor 
 
 Ericsson ve VMware, iletişim hizmeti sağlayıcıları için ağ sanallaştırmayı sadeleştirmek amacıyla beş yıllık bir anlaşma imzaladı.
  • İki şirketin iş birliği, bugünün ve geleceğin ağları için telekomünikasyon hizmeti sağlayarak, iletişim hizmeti sağlayıcılarının Ericsson uygulamaları ve VMware'in vCloud NFV platformunun kurulumu ve çalıştırılması için sektör lideri deneyimden yararlanmalarını sağlayacak.
  • İki şirket, endüstriyelleştirilmiş yazılım kurulumu ve en iyi operasyonel uygulamaları garanti altına almak için VNF Onaylama Laboratuvarı'nı kurdu.
Ericsson (NASDAQ: ERIC) ve VMware (NASDAQ: VMW), iletişim hizmeti sağlayıcılara yönelik Ericsson uygulamaları ve VMware'in vCloud NFV platformunun kurulumu ve çalıştırılmasını sadeleştirecek global bir iş birliğine imza attı. Bu gelişme, iki şirket arasında 2012'den bu yana devam eden yakın iş birliğini güçlendirerek, iletişim hizmeti sağlayıcılarının yeni telekomünikasyon servislerinin pazara daha kısa sürede sunulmasını sağlayacak.
İki şirket arasındaki bu anlaşma, iletişim hizmeti sağlayıcılara, daha hızlı, maliyet anlamında daha etkin ve test edilmiş sanallaştırma çözümleri sunmak için VMware'in vCloud NFV platformu ile birlikte Ericsson'un Sanal Ağ Fonksiyonları, Faturalandırma ve Ücretlendirme çözümleri, Otomasyon ve Orkestrasyon portföyünde teknik iş birliği ve birlikte çalışabilirlik testlerini de kapsıyor. Bu çözümler, iletişim hizmeti sağlayıcıların maliyetlerini azaltmak ve kaynaklarını optimize etmek için çoklu buluta geçiş stratejilerinde kritik rol oynuyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren VMware Telco NFV Group, Global Pazar Gelişimi Başkan Yardımcısı Honore LaBourdette şunları söyledi: “Bu iş birliği, Ericsson'la devam eden başarılı ilişkimizi daha da pekiştiriyor. Bu anlaşma, Sanal Ağ Fonksiyonları'nın daha hızlı bir şekilde uyarlanması ve kurulmasını sağlayarak, ortak çözümlerimiz için daha geniş kapsamlı bir entegrasyon, optimizasyon ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya yönelik daha güçlü bir iş birliği anlamına geliyor. Ericsson ve VMware, çözümlerin daha kısa sürede pazara sürülmesini ve telefon operatörlerinin sektör lideri yenilikçi deneyimleri müşterilerimize ulaştırmasını sağlıyor.”

Ericsson Dijital Hizmetler Mimari ve Teknoloji Başkanı Anders Rosengren ise şunları söyledi: “VMware ile iş birliğimiz aynı amaç etrafında şekilleniyor. Birlikte, merkezden uca uzanan Ericsson ve VMware yazılımlarının kurulumu ve çalıştırılmasında iletişim hizmet sağlayıcılarına istisnai bir deneyim desteği sunmayı hedefliyoruz.”

EDİTÖRE NOT
Medya kitleri, bilgi notları ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayın: www.ericsson.com/press


İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
VMware Hakkında
VMware yazılımı dünyanın karmaşık dijital altyapılarına güç sağlamaktadır. VMware'ın bilişim, bulut, mobilite, networking ve güvenlik hizmet ve ürünleri, 75.000 iş ortağından oluşan bir ekosistemin desteğiyle, küresel olarak 500.000 müşterisine dinamik ve verimli bir dijital temel sağlar. Merkezi Palo Alto, Kaliforniya'da bulunan VMware bu yıl, kurumların ve toplumun faydalandığı çığır açıcı inovasyonlarla dolu 20 yılını kutlamaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.vmware.com
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com