Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.11.2017

Bültene ait dosyalar

Emel Anne'nin kampanyasına Adım Adım 2016 ödülü
 
Emel Anne'nin ALİKEV için düzenlediği koşu kampanyası, 2016 yılının en güzel yardımseverlik koşusu hikâyesi seçilerek Adım Adım 2016 Ödülü'ne layık görüldü.
 
Emel Anne'nin, Ali İsmail Korkmaz'ın düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan ve 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren ALİKEV için 2016 İstanbul Maratonu'nda düzenlediği kampanya, 2016 yılının en güzel yardımseverlik koşusu hikâyesi seçilerek Adım Adım 2016 Ödülü ile taçlandırıldı.  Mücadelesi, inancı, azmi ve Ali İsmail'in yarım kalan hayallerinin peşinde kilometrelerce yorulmadan koşmasıyla herkese ilham kaynağı olan Emel Anne, ödülünü İstanbul'da düzenlenen Adım Adım Makarna Partisi'nde aldı.
 
Kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye'de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım'ın jürisi seçim yaparken; kişisel zorluk ve mücadele azmi, etkilediği veya etkileyeceği insan sayısı, çevreye veya topluma etkisi ile duygusal boyut kriterlerini göz önünde bulundurdu. Emel Anne, 2016 İstanbul Maratonu'nda tek kampanyayla rekor kırarak 2 bin 79 kişiden toplam 225 bin 587 TL bağış topladı. Emel Anne ile birlikte koşan 280 gönüllü ALİKEV koşucusuyla toplamda 524 bin 711 TL bağış elde edildi. Bu bağışlar ile 52 öğrencinin 4 yıllık bursu karşılanmış oldu. Ödülle ilgili konuşan Emel Anne; “Oğlumun anısını ve düşlerini yaşatmak için başlattığım bu kampanyanın böylesine güzel sonuçlar almasından dolayı çok mutluyum. Bu yıl da pırıl pırıl gençlerimizin okuyabilmesi için İstanbul Maratonu'nda koşacağım” dedi.
 
Bu yıl 39'uncusu düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Maratonu'nda ALİKEV'e destek olmak ve öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak için siz de Emel Anne'nin aşağıda yer alan kampanya sayfasına tıklayıp bağış yapabilirsiniz.
https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC18688


İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 
mervea@marjinal.com.tr
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org
 

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.