Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.11.2016

Bültene ait dosyalar

E-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor ile ikinci el modanın adresi Gardrops'tan stratejik işbirliği
 
İkinci el modanın adresi Gardrops, e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor'un yaşam tarzınıza yön veren markalarını konumlandırdığı GittiGidiyor Cadde platformunda yerini aldı. 7 Kasım'da düzenlenen tanıtım etkinliğinde GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, Gardrops yatırımcılarından Sina Afra'nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte stratejik işbirliklerinin önemine değinerek bu tarz işbirlikleriyle sektörü büyütmeye devam edeceklerini vurguladı.
 
Milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan GittiGidiyor; online ve perakendede güçlü giyim, ayakkabı ve aksesuar markalarını çatısı altında buluşturmaya devam ediyor.
 
Geçtiğimiz haftalarda GittiGidiyor'da satış yapan markalar arasına dahil olan Markafoni ve Lidyana'dan sonra, ikinci el modanın favori adresi Gardrops da bu platformdaki yerini aldı. Yüzbinlerce ürünün bulunduğu, popüler markaların ikinci el adresi Gardrops, GittiGidiyor'un yaşam tarzınıza yön veren markalarının yer aldığı “Cadde” platformunda açtığı mağazasında, ünlülerin sadece GittiGidiyor'da bulunacak gardıroplarına da yer verecek. Gardrops mağazasında ayrıca, ünlülerin gardıroplarının yanı sıra, dizilerde giyilen ürünlerinin satışı gerçekleştirilecek.
 
“Büyük markaları GittiGidiyor platformuna kazandırmaya devam edeceğiz”
GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, Gardrops'un önemli yatırımcılarından Sina Afra ve ekranların sevilen sunucusu Burcu Esmersoy bu önemli moda işbirliği için 7 Kasım'da Soho House'da düzenlenen tanıtım etkinliğinde bir araya geldi.
 
Öget Kantarcı, “Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi vizyonu ile hareket eden GittiGidiyor olarak diğer e-ticaret siteleri ve güçlü perakende markaları ile işbirlikleri yapmaya önem veriyoruz. Sektörün diğer oyuncuları ile rekabet içerisinde olmadığımız gibi bu tip işbirlikleri ile e-ticaret sektörünü hep beraber büyütürken beraber kazanacağımıza inanıyoruz. Gardrops ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile moda kategorisi altında kadınlara yönelik ürün gamımızı daha da çeşitlendirmiş olacağız. Bu stratejik işbirliğimiz ile GittiGidiyor'u ziyaret eden ve modayla yakından ilgilenen kadınların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. GittiGidiyor olarak, e-ticaretin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde kullanıcılarımıza en iyi deneyimi yaşatmak için tüm yenilikleri takip ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyük markaları GittiGidiyor platformuna kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Sina Afra ise “Kadınların gardıroplarındaki her şeyi satabilecekleri ve Türkiye'deki yüzbinlerce kadının dolabından alışveriş yapabilecekleri Gardrops'a oldukça güveniyoruz. Bu nedenle bu platforma önemli yatırımlar yaptık. Tüketim kültürünü değiştirmeye çalışıyoruz. En baştan itibaren Gardrops, kullanıcılar için oldukça sevilen bir marka oldu. Gardrops'un her bir kullanıcının görüşüne son derece önem vermesinin bu başarısının en önemli nedenlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. Gardrops'u Türkiye'deki bütün kadınlarının en sevdiği platform haline getirmek istiyoruz. GittiGidiyor'un büyük ziyaretçi kitlesinin bizi bu hedefimize çok daha çabuk ve sağlam bir şekilde taşıyacağına kesinlikle inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Burcu Esmersoy gardırobunu çocuklar için açtı
Burcu Esmersoy da kıyafetlerini Gardrops üzerinden satışa çıkardığını ve elde edilecek gelirin Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na (KORUNCUK) bağışlanacağını söyledi. KORUNCUK Vakfı'nın korunma ihtiyacı olan çocuk ve gençleri, şefkat ve sevgi anlayışının hakim olduğu sağlıklı bir ortamda topluma faydalı bireyler haline getirdiğine dikkat çeken Esmersoy, Türkiye'nin toplumsal yapısına büyük katkılarda bulunan vakfa destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu da belirtti.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi, yaklaşık 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,9 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
Gardrops Hakkında
İkinci el moda platformu Gardrops, Zeynep Zenel ve Ertuğrul Özpolat‘ın ortak girişimi olarak 2015 yılında faaliyete başladı. İkinci el moda trendini takip eden kadınları dijital dünyada buluşturan Gardrops ile yalnızca birkaç kez giyilip gardırobun derinliklerine atılan kıymetli parçaları nakde dönüştürmek mümkün. Hızlı modanın yaratmış olduğu çevresel ve ekonomik zararların azalmasına da katkıda bulunan Gardrops sayesinde artık giyilmeyen kıyafetleri birkaç adımda satışa sunmak mümkün. Platforma her gün 200 bin TL değerinde yeni ürün ekleniyor ve girişimin ulaştığı toplam envanter büyüklüğü 2016 son çeyreğinde 1,5 milyon adete ulaşmış durumda. Gardrops'un geniş ürün yelpazesi yalnızca lüks değil, tüm ürün segmentlerinde satış yapılmasına imkan veriyor. İlk etapta web sitesine öncelik veren Gardrops'un asıl atılımı ise 2016'ın başında yayınladığı mobil uygulamasıyla sağlandı. Bugün 700 bin kullanıcısı olan Gardrops, aylık 15 bin işleme aracılık ediyor. Moda dünyasına seçimleriyle yön veren ünlü isimler ve moda bloggerları da Gardrops'u keşfedenler arasında. Pınar Altuğ, Ece Vahapoğlu, Bensu Soral ve Hande Can Yüce gibi isimlerin ikinci el dolaplarını görebileceğiniz Gardrops, bu satışlardan elde edilen gelirlerin tamamını yardım kuruluşlarına bağışlıyor. İkinci yatırım turunda Sina Afra ve Hakan Baş'ın katılımıyla birlikte Gardrops'un bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 1 milyon TL'ye ulaştı. Yatırımla birlikte hızlı büyümesine devam eden Gardrops, 2017 itibariyle bir milyonu aşkın kullanıcı hedefliyor. www.gardrops.com
 
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı, korunma ihtiyacında olan çocukları (Koruncukları), “Çocuk Köyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan “korunma ihtiyacındaki çocuk” sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir. Vakıf 24 yıldır hizmet veren İstanbul'daki Bolluca Çocuk Köyü'nün yanı sıra inşaatı devam eden ve Türkiye'nin 2. Çocuk köyü olan Koruncukköy Urla için var gücüyle çalışmaktadır. www.koruncuk.org
 
 
 
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya