Haberler / Morhipo.com Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.09.2017

Bültene ait dosyalar

E-ticaret Mobilde Yükseliyor
 
Modanın e-ticaretteki adresi Morhipo.com'un verileri Türkiye'de artık moda tutkunlarının alışveriş tercihinin mobile kaydığını gösteriyor. Türk tüketicisi mobil uygulamalardan alışveriş yapmayı daha avantajlı buluyor.
 

Dijitalleşmeyle birlikte Türkiye'de alışveriş yapma yöntemleri ve alışkanlıkları da değişiyor. İnternet üzerinden çok daha fazla seçeneğe, daha uygun fiyatlarla vakit harcamadan ulaşılabiliyor. Evde, işte, okulda veya yolda insanlar kolayca bilgisayarlarından ya da akıllı telefonlarından e-ticaret sitelerinde gezerek ihtiyaçlarına anında ulaşabiliyor.
 
Morhipo App'in verileri incelendiğinde ise tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının mobile kaydığı gözlemleniyor. Morhipo.com'un milyonlarca üyesinin %65'i artık mobilden alışveriş yapmayı tercih ediyor.
 
iOS Kullanıcıları Daha Çok Alışveriş Yapıyor
Mobil uygulamanın verilerine göre Android kullanıcıları IOS kullanıcılarına göre daha çok ürün ve sayfa görüntülerken; IOS kullanıcıları Android kullanıcılarına göre daha fazla alışveriş yapıyor. Bugüne dek toplamda 5 milyonun üzerinde indirilen mobil uygulamaya göre; IOS kullanıcılarının sayfa görüntülenme sayısı 60 milyon iken Android'te bu sayı 80 milyona ulaşıyor. IOS kullanıcılarının ortalama harcaması (sepet tutarı) 210 TL iken Android kullanıcılarının 180 TL ile daha az harcama yaptığı görülüyor.
 
Tercih edilen ürünler bazında IOS ve Android kullanıcıları arasında bir farkın gözlemlenmediği görülüyor. Her iki kullanıcı segmenti de Morhipo app üzerinde en çok elbise, tshirt, gömlek ve etek ve çocuk giyim ürünleri alıyor. Kadınlar en çok elbise tercih ederken, erkeklerin tercihi ise gömlek.
 
Mobil uygulama üzerinden alışveriş yapmayı tercih eden şehirlerin başında ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Diyarbakır geliyor.
 
 
Mobil kullanıcıların şehirlere göre dağılımı:
 
Android     IOS  
City     City  
İstanbul 20.60%   İstanbul 24.47%
Ankara 13.78%   Ankara 14.33%
İzmir 11.12%   İzmir 11.84%
Adana 5.71%   Adana 4.91%
Antalya 4.45%   Antalya 4.09%
Gaziantep 4.12%   Bursa 3.47%
Diyarbakır 3.50%   Gaziantep 3.31%
Bursa 3.35%   Diyarbakır 2.90%
Mersin 2.42%   Mersin 2.52%
 
 
İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr  
 
Morhipo.com hakkında
Türkiye'de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor, “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli alışveriş keyfi yaşatıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90'a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. www.morhipo.com
 

 
 
 


  Share  Paylaş
Morhipo.com
Hakkında
Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90’a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, müşterilerinin talebi halinde bir ay süreyle koşulsuz iade kabul ediyor ve kargo ücretini üstleniyor.