Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.11.2018

Bültene ait dosyalar

Dr. Özgür Bolat, Türk Eğitim Derneği'nin ev sahipliğinde mutluluk ve başarının psikolojisini anlattı
 
Türk Eğitim Derneği, "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye IV" kampanyasına destek olmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi ve bu kez ünlü eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat'ı ağırladı. Dr. Özgür Bolat, “Mutluluğun ve Başarının Psikolojisi” başlıklı sunumunda, bu konudaki bir çok soruyu son 70 yılda yapılan bilimsel araştırma ve gerçek vakaların ışığında yanıtlarken, aynı zamanda ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatarak pratik çözüm ve uygulama önerilerinde bulundu.
 
Türk Eğitim Derneği'nin konuğu olarak, Ankara Swissotel'de “Mutluluğun ve Başarının Psikolojisi” başlıklı bir konuşma yapan Dr. Özgür Bolat, konuşmasında“Acaba ödülle ilgili tüm bildiklerimiz yanlış mı?”, “Ödülle değerler neden öğretilemez?”, “Ödül, yaratıcılığı neden olumsuz etkiler?”, “Ödül, yapay sevginin bir göstergesi midir?”, gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını son 70 yılda yapılan bilimsel araştırma ve gerçek vakaların ışığında ararken, aynı zamanda ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatarak pratik çözüm ve uygulama önerilerinde bulundu. Etkinlikten elde edilecek tüm gelir, Türk Eğitim Derneği "10000 Genç Meşale IV " kampanyasına aktarıldı.
 
Dr. Özgür Bolat Hakkında
Dr. Özgür Bolar, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. Türkiye'ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi'nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management'ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi. 2007 yılında Yeni Zelanda'da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı' ödülünü aldı. Dr. Özgür Bolat, şu anda okullara ve şirketlere danışmanlık, Hürriyet Gazetesi'nde Köşe Yazarlığı ve TEV'de Danışmanlık yapıyor. Özgür Bolat, 2008'de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlattı. Proje 100'den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaya devam ediyor.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli   
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr 
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.