Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.05.2018

Bültene ait dosyalar

Dr. Ayşegül Çoruhlu, sağlıklı beslenmenin sırlarını anlatacak
 
Türk Eğitim Derneği, "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye IV" kampanyasına destek olmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor ve bu kez ünlü doktor ve sağlıklı yaşam uzmanı Dr. Ayşegül Çoruhlu'yu ağırlıyor. Dr. Çoruhlu, “Alkali Beslenme ve Sağlıklı Yaşam” başlıklı sunumunda, katılımcılara sağlıklı ve uzun bir yaşamın sırlarını anlatacak.
 
Türk Eğitim Derneği'nin konuğu olarak, Ankara Swissotel'de “Alkali Beslenme ve Sağlıklı Yaşam” başlıklı bir konuşma yapacak olan Dr. Ayşegül Çoruhlu konuşmasında mitokondrilerin önemi, sağlıklı beslenmenin sırları, sağlıklı kilo verme ve uzun bir hayat sürmenin sırrı gibi konulara değinecek ve kendisine yöneltilen soruları yanıtlayacak. Etkinlikten elde edilecek tüm gelir, Türk Eğitim Derneği "10000 Genç Meşale IV " kampanyasına aktarılacak.
 
Tarih: 23 Mayıs 2018, Çarşamba
Saat: 14.00
Yer: Swissotel Ankara
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.
 

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.