Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.12.2018

Bültene ait dosyalar

Defne Samyeli ve orkestrası, TED'in yeni yıl partisinde sahne aldı
 
"10.000 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye" kampanyasına destek olmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekleyen Türk Eğitim Derneği'nin Defne Samyeli ve orkestrasının sahne aldığı Golden Glam yeni yıl partisinden elde edilen tüm gelir burs fonuna aktarıldı.
 
Türk Eğitim Derneği'nin 18 Aralık'ta, Ankara Blackk'te düzenlediği Golden Glam yeni yıl partisinde Defne Samyeli ve orkestrası sahne aldı. Konserin ardından başlayan DJ performansı ise katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Etkinlikten elde edilen tüm gelir, Türk Eğitim Derneği "10.000 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye" kampanyasına aktarıldı.
 
 
İlgili Kişi:
Uzay Urla Eser
Marjinal Porter Novelli  
0533 961 22 85
uzayu@marjinal.com.tr
 
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.