Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
26.07.2017

Bültene ait dosyalar

Dahili NDI desteğiyle Panasonic'ten dev bir adım
 
Panasonic, dahili Ağ Cihazı Arayüzü (NDI) desteğine sahip profesyonel entegre kameraları serisini tanıttı.
 
Yüksek verimli yeni modla zenginleştirilmiş, tam entegre NDI sürüm 3 desteği sayesinde kullanıcılar Panasonic profesyonel PTZ kameralarını bir NDI ağına doğrudan bağlayabiliyor. Bu yeni kameralar, NewTek TriCaster® ve NewTek'in profesyonel video switcher IP serisi sayesinde, NDI kapasiteli diğer yüzlerce ürünle sorunsuz bir biçimde entegre ediliyor ve ek yapılandırmaya gerek olmadan NDI tabanlı video üretimi iş akışlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor.
 
Panasonic'in piyasada önde gelen mevcut PTZ modelleri arasına girerek olan AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 ve AW-HN130, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak. AW-HN38, AW-HN/HE40 modelindeki güçlü özelliklere sahip olmasının yanı sıra 22x yakınlaştırma, HDMI ve yerel IP bağlantısıyla, yüksek kaliteye sahip bir model olarak PTZ serisine ekleniyor.
 
“N” kameraların menüsünde, NDI ağında tam uyumluluk ve en iyi performans sağlamak için ayarları yeniden yapılandıran bir NDI modu yer alacak. Bu mod; tek bir kablo üzerinden, gecikme süresi çok düşük olan video, ses, PTZ kontrolü, sayım ve güç sağlayan bir iş akışını mümkün kılıyor. 
NewTek Başkanı ve CTO'su Dr. Andrew Cross PTZ kameralarla ilgili şunları söyledi: “NewTek olarak NDI sürüm 3'le, Panasonic'in yeni nesil ürünleriyle olan ilişkimizi öne çıkarıyor ve müşterilere IP videoyu eksiksiz ve uçtan uca deneyimleme fırsatı sunuyoruz. NDI teknolojisinin etkin olduğu ürünlere sahip milyonlarca son kullanıcıya, robotik PTZ kontrolü ve görüntü kalitesinde gerçek sektör standardını getiren Panasonic ile yıllardır yakın bir iş birliği içindeyiz. Dahili NDI teknolojisine sahip Panasonic PTZ kameraları, daha verimli ve daha iyi bir gösterim yaratma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.”  
 
Panasonic tarafından NAB 2017'de tanıtılan ve sonbaharın sonlarına doğru piyasaya sunulacak AV-HLC100 switcher, NDI özelliğine sahip yüzlerce cihazdan biri. NDI özelliğine sahip Panasonic PTZ kameralarının AV-HLC100 switcher ile bir araya gelmesi, benzersiz bir yeni nesil iş akışı sağlayacak. Ayrıca son kullanıcıya çekim ve canlı prodüksiyon sürecindeki eksiksiz IP bağlantısını sunacak.
 
Panasonic Broadcast & ProAV EMEA Pazarlama Yöneticisi Nela Pertl görüşlerini şöyle dile getirdi: "Panasonic, profesyonel uzaktan prodüksiyon kameralar ve sistemlerle ilgili ilk günden bu yana inovasyon yapıyor. Bu yeni kameralar, neredeyse her yerden uzaktan prodüksiyon yapma fırsatı sunması anlamında çok büyük bir gelişme.”
 
AW-HE40, AW-UE70, AW-HE130 modellerinin standart sürümlerini satın almış ya da satın alacak olan müşteriler, kameralarının NDI özelliklerini yükseltmek ve etkinleştirmek için 2017 sonbaharında NewTek'in web sitesini (new.tk/ndi_panasonic) ziyaret edebilir.
 
NDI özelliğine sahip kamera serisinden AW-NH40/AW-UN70 sonbaharda, AW-HN130 ise kış aylarında piyasaya sunulacak.
 
Panasonic Yayın ve ProAV ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için: http://business.panasonic.com.tr/professional-camera/

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.