Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
24.11.2016

Bültene ait dosyalar

Çayı kahveye tercih ediyoruz
 
Farklı marka ve modellerde on binlerce mutfak ürünü ile mutfakları donatan GittiGidiyor, Türkiye'deki tüketicilerin çay ve kahve alışkanlıklarına ışık tutacak bir araştırma gerçekleştirdi.
 
Türkiye'de önümüzdeki beş yıl içerisinde 1 milyar liralık bir büyüklüğe ulaşması beklenen kahve pazarı, kahve kültürünü ülkemizde daha da artırıyor. Ancak dünyaya Türk kahvesi ile ün salmış Türkiye, yine de çay tutkusundan vazgeçmiyor. Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor'un kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği ve 5 bine yakın kişinin katıldığı araştırma da çay sevgimizi bir kez daha ortaya koyuyor.
 
GittiGidiyor, araştırmasında, üyelerine çay ve kahve tercihlerini sordu. Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 74'ü çay, yüzde 26'sı kahve içmeyi tercih ettiğini belirtti.
 
Katılımcılara “Çayınızı nasıl hazırlamayı tercih ediyorsunuz?” sorusunun da yöneltildiği araştırmada “Çaydanlıkta demleyerek” diyenlerin oranı yüzde 83, “Makinede demleyerek” diyenlerin oranı yüzde 10 olurken, “Bardak poşet çay” kullanmayı tercih ettiklerini belirtenlerin oranı ise yüzde 7 oldu.
 
“Kahvenizi nasıl hazırlamayı tercih ediyorsunuz?” sorusuna yanıt verenlerin ise yüzde 49'u “Cezvede/ocakta pişirerek” yanıtını verirken kahvelerini makinede hazırlayanların oranı yüzde 29 olarak kaydedildi. Katılımcıların yüzde 22'si ise suda çözülebilen kahveler kullanmayı tercih ettiklerini belirtti.
 
Çay ve kahve tutkunuz için aradığınız her şey GittiGidiyor'da. Çelik çaydanlıktan çay makinesine, bakır cezveden porselen demliğe, semaverden kahve presine kadar çay ve kahve severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri uygun fiyatlara satın almak için:
http://www.gittigidiyor.com/mutfak/mutfak-gerecleri/caydanlik-cezve
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi, yaklaşık 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,9 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya