Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.05.2017

Bültene ait dosyalar

Bu sezon bahçeler GittiGidiyor ile yenileniyor
 
Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe ürünlerinin satışı hız kazandı. Dikim dönemine girilmesi GittiGidiyor'da satılan bahçe aletlerine ilgiyi artırırken, dekorasyonda ise salıncaklar alışverişin gözdesi oldu. GittiGidiyor bahçe kategorisi, mart ve nisan aylarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 75 büyüdü. Satış hacmi en çok yükselen ürün 3 kat artışla çapa makinesi oldu.
 
Bahçelerde yenileme ve dekorasyon telaşının başlamasıyla beraber, bahçe ürünlerine yönelik alışveriş de hız kazandı.”Ayda 60 milyon ziyaret alan ve yaklaşık 18 milyon kayıtlı üyesi bulunan e-ticaret platformu GittiGidiyor'un verilerine göre, şubat ayından marta geçişte bahçe kategorisinde satışlar yüzde 95 arttı. Mart ve nisan aylarının toplamında ise GittiGidiyor bahçe kategorisi önceki yılın aynı dönemine göre tam yüzde 75 büyüdü.
 
Mayıs ayında da talebin devam ettiğini belirten GittiGidiyor Satış Müdürü Nilay Büyükkapancı, “Meyve-sebze tohumlarından sulama ekipmanlarına, dekorasyondan el aletlerine kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip bahçe kategorisi son yıllarda hızla büyüyor. Talebi belirleyen en önemli etkenlerden biri, doğal yaşama olan ilginin artması oldu. Organik tarımda ciddi büyüme oranları söz konusu. Doğal beslenmeyi önemseyen şehirli insanlar da kendi küçük bahçelerini oluşturup meyve-sebze ekmeye merak sardı. Bir diğer unsur ise son yıllarda sayıları hızla artan yeni konut projelerinin çoğunda müstakil bahçeye sahip evlerin bulunması. Bu konutlarda hem peyzaj hem de dekorasyon ön plana çıkıyor” dedi.
 
En çok alışveriş yapılan il İstanbul oldu
 
Mart ve nisan aylarında GittiGidiyor'dan en fazla bahçe alışverişi yapılan il İstanbul olurken, ikinci sırada Ankara, üçüncü sırada ise İzmir yer aldı. Üç büyük kenti Bursa, Antalya, Kocaeli, Muğla, Tekirdağ, Balıkesir ve Mersin takip etti.
 
Aynı dönemde bahçe aletlerinde en yüksek satış hacmi çapa makinesi ve el aletlerinde gerçekleşirken, dekorasyon ürünlerinden ise en çok salıncak ve masa satışı arttı. Mart ve nisan aylarının toplamında, 2016'nın aynı dönemine göre satış hacmi en çok artan ürünler yüzde 218 ile çapa makinesi, yüzde 118 ile salıncak, yüzde 103 ile toprak ve gübre, yüzde 88 ile masa oldu. Bunların yanı sıra ilaçlama makinesi, hidrofor, pompa, meyve ve sebze tohumları, tırpan, süt sağma makinesi, budama makası ve şemsiye satışlarında da önemli oranda büyüme görüldü.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya