Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
12.12.2018

Bültene ait dosyalar

Bilkent Üniversitesi - TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu 
“İş Hayatında Blokzinciri” Konusunu Ele Alacak 
 

Konferansta blok zincir teknolojisinin iş dünyasına etkileri ele alınacak. Toplantıda ayrıca TÜSİAD-Deloitte iş birliğinde hazırlanan “Blokzincir Potansiyelinin Keşfi-2018 Yılı Türkiye Blokzincir Araştırması” isimli rapor sunulacak.
 

Bilkent Üniversitesi - TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu 13 Aralık Perşembe günü InterContinental İstanbul, Bosphorus Salonu'nda "İş Hayatında Blokzinciri" başlıklı bir konferans düzenleyecek.  Blokzincir teknolojisinin iş dünyasına etkilerinin ele alınacağı etkinliğin açılış konuşmaları Bilgi Toplumu Forumu Direktörü Prof. Dr. H. Altay Güvenir, TÜSİAD Bilgi İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Başkanı Filiz Akdede ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik tarafından yapılacak. Etkinlikte blokzincir teknolojisinin dünyada ve Türkiye'de sektörleri ve işletmeleri nasıl etkilediği ele alınarak gelecek öngörülerinin paylaşılması hedefleniyor.
Etkinlikte aynı zamanda TÜSİAD-Deloitte iş birliğinde hazırlanan “Blokzincir Potansiyelinin Keşfi- 2018 Yılı Türkiye Blokzincir Araştırması” isimli raporun da kamuoyuna tanıtımı gerçekleşecek.
 
 
Bilkent Üniversitesi – TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu Hakkında
Bilkent Üniversitesi – TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu, Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi için gereken orta, uzun vadeli politikalar hakkında araştırmalar ve faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm politikalarına katkı sağlayacak çalışmalar yapan Forum, bilgi toplumuna dönüşüm konusundaki uluslararası gelişmeler, Avrupa Birliği Dijital Gündemi, Türkiye'nin Bilgi Toplumu Stratejisi çalışmaları başta olmak üzere güncel çalışmaları takip ederek değerlendirmektedir.
 
 
"İş Hayatında Blokzinciri Konferansı"
13 Aralık Perşembe, InterContinental İstanbul, Bosphorus Salonu
 
Program
08:30-09:15        Kahvaltı ve Kayıt
09:15-09:45        Açılış Konuşmaları
                           Prof. Dr. H. Altay GÜVENİR, BİLKENT Üniversitesi - TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu Direktörü
                           Filiz AKDEDE, TÜSİAD Bilgi İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Başkanı
                           Erol BİLECİK, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
09:45-10:15        Ahmet USTA, ‘Blockchain 101' Kitabının Yazarı
10:15-11:15        Chris SKINNER, ‘Digital Banking' ve ‘Digital Human' kitaplarının yazarı
11:15-11:30        Kahve Arası
11:30-12:00        Alper GÜNAYDIN, Deloitte Danışmanlık Hizmetleri Direktörü
12:00-12:30        Mustafa SAKALSIZ, T2 Yazılım, Kurucu ortağı ve Genel Müdürü
12:00-12:30        Celal CÜNDOĞLU, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdür Yardımcısı
 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.