Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.06.2019

Bültene ait dosyalar


Bayram öncesi araçlar hazırlandı
 
Yaz lastiği satışları 4 kat arttı
 

Hem yaz aylarının gelmesi hem de hafta sonuyla birleşen uzun bayram tatili, otomobil lastiği ve otomobil bakım ürünlerinin satışını artırdı. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un verilerine göre, bu yıl Ramazan Bayramı öncesine denk gelen mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla otomobil lastiği satışları 4 kat artış gösterdi. Yine bu dönemde oto yıkama ekipmanlarının ve temizlik ürünlerinin satışları 2 kat yükseldi.

 
Bayram tatiline otomobilleriyle çıkacak olanlar hazırlıklarını tamamladı. Yaz lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte hafta sonuyla birlikte 9 güne ulaşan uzun bayram tatili de otomobil lastiği ve otomobil bakımı ürünlerinin satışlarını yükseltti.
 
Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un paylaştığı verilere göre, mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla otomobil lastiği satışlarında 4 kat artış yaşandı. Aynı dönemde oto yıkama ekipmanları ve temizlik ürünlerinin satışları 2 kat yükseldi.
 
“Güvenli ve konforlu bir seyahat için hazırlıklar tamam”
Satışlarda yaşanan artışı değerlendiren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, “9 günlük Ramazan Bayramı öncesinde tüketicilerin hazırlıklarını tamamladıklarını görüyoruz. Kendi araçlarıyla tatile çıkacak olanlar, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmek için otomobil temizlik ekipmanları ve ürünleriyle birlikte yaz lastiklerine ilgi gösterdi” dedi. Ayrıca 1 Nisan'da uygulanmaya başlayan yaz lastiği uygulamasının da otomobil lastiği satışlarına etki ettiğini belirten Elçin, “Lastik satışlarımız geçen yıla göre 4 kat, oto yıkama ekipmanları ve temizlik ürünleri ise 2 kat arttı” şeklinde konuştu.
 
Yaz lastiği alırken dikkat edin
Otomobil lastiklerinin sürüş deneyimi için önemine değinen Elçin, yaz lastiklerinin yüksek performans lastiği olarak da bilindiğini söyledi. Elçin, ayrıca yaz lastiği seçerken yaşanılan bölgenin iklimine ve otomobillerin üreticileri tarafından önerilen ebatlara dikkat edilmesi gerektiğini aktardı.
Konuyla ilgili daha fazla bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.


İlgili Kişi:        
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli                
0212 219 29 71
ayseg@marjinal.com.tr

 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve Türkiye'nin ilk online pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki öncü konumunu daha da güçlendirdi. 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50 kategoride 15 milyon ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Saniyede 1 ürünün satıldığı site, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla satışının %50'sini mobilden gerçekleştirmektedir. Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri-2019 listesinde 1'inci olan GittiGidiyor, işyerinde çeşitlilik politikası ve uygulamalarıyla Diversity Özel Ödülü'nü de almaya hak kazanmıştır. www.gittigidiyor.com

 

 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya