Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
12.12.2017

Bültene ait dosyalar

Bari Panasonic 4K CCTV ile çok daha güvenli
  
İtalya'nın özerk bölgelerinden Puglia'nın başkenti Bari'de, güvenliğin yanı sıra gözlemlemeyi de entegre eden ve 200'den fazla Panasonic True 4K WV-SPV781L video kameradan oluşan geleceğe şimdiden hazır ve gelişmiş bir sistem kuruldu.
 
Temmuz 2016'da 1,3 milyon nüfusu ile İtalya'nın en büyük altıncı şehri olan Bari'de, şehir genelinde güvenliği yöneterek operasyonel güvenilirlik, doğru içerik yönetimi ve video kalitesi bakımından en iyi sonuçları almanın gitgide artan zorluğuyla başa çıkmak için Panasonic True 4K WV-SPV781L tabanlı, son teknoloji ürünü bir CCTV sistemi kuruldu.
 
Bari'de Mayıs 2017'de düzenlenen uluslararası G7 Finans zirvesi için kentsel alanları etkili ve verimli bir biçimde izleyebilecek bir sistem kurulması amaçlanıyordu. Bu kurulum, Belediye Başkanı Antonio Decaro, BT altyapısı departmanları ve Zabıta Müdürlüğü, teknoloji desteği sağlayan Electronic's Time ve kurulum işini üstlenen OnLiCom'un da bulunduğu bir ekibin yoğun çabasıyla gerçekleşti.
 
Aynı zamanda İtalya Belediyeler Birliği (ANCI) Başkanı da olan Antonio Decaro, bu süreci şu şekilde açıkladı: "Şehir güvenliğini sağlarken karşı karşıya kalınan karmaşık sorunları çözmek için esasında tüm büyükşehirler mücadele veriyor. Seçtiğimiz gibi modern bir CCTV sistemi kurmak, bize suç faaliyetleri ile başa çıkma bakımından oldukça etkili ve son derece yüksek kaliteli görüntülere erişme imkanı verdi." Bölgeyle ilgili ayrıntılı bilgiler, projenin ilk aşamasında en hassas hedefleri bulma ve bu sayede video kameraların nereye yerleştirileceği konusunda belediye ile emniyet ve asayiş kuvvetlerine yardımcı oldu.
 
Electronic's Time'ın Bölge Satış Müdürü ve Teknik Mühendisi Generoso Trisciuzzi ise süreci şöyle yorumladı: "Bari'nin; suç önleme, trafiğin yönetilmesi, yasa dışı çöp dökümünün ve ev hayvanlarının terk edilmesinin önlenmesi, araç plakalarının okunması ve ilgili diğer birçok hizmetin sağlanabilmesi için bir CCTV sistemine ihtiyacı vardı. Bu kurulumla beraber, hâlihazırda çalışan kameraların yanına 200'ü bullet ve yüze yakını da hız algılamalı kubbe kamera olmak üzere yaklaşık 450 video kamera takılacak."
 
Bari BT Altyapısı Teknik Direktörü Antonio Gallucci Panasonic'in kameralarını değerlendirdi: "Zabıta Müdürlüğü'nün BT Müdürü Giambattista Quaranta ile birlikte en uygun olanı bulmak için pazardaki ürünleri dikkatle değerlendirdik. Panasonic video kameraların saha testleri, bu ürünlerin mükemmel kalitesini gösterdi. Zorlu çevre koşulları altında bile keskin, ayrıntılı görüntüler ve gerçek renkler verebilmeleriyle öne çıkıyorlar. Video akışlarının dikkatli yönetimi ve operasyon odasıyla tam ara bağlantı sayesinde gerçekten kayda değer sonuçlar elde ettik." 
 
Bari kurulumunun yenilikçi yapılandırması, görüntülerin gerektiğinde yüksek performanslı yerel bölge ağı gerektirmeden yerel çözünürlükte görüntülenebilmesini sağlıyor. 4K CCTV sistemlerinin şu anda İtalya'nın diğer hiçbir şehrinde bulunmayan bir özelliği de, ayrıntılar için önemli ölçüde bant genişliği gerektirmeden eşsiz görüntü kalitesi sağlama kapasiteleri olarak öne çıkıyor. 
 
WV-SPV781L: IP 4K vandalizme karşı dayanıklı kamera ve IP66
Panasonic'in en son teknoloji ürünü kamerası 30 fps'ye kadar UltraHD-4K çözünürlük (3840 x 2160 piksel) ve 15 fps'ye kadar 12 MP (4000 x 3000 piksel) özelliği sunuyor. Ultra geniş x6 yakınlaştırma lensi, yeni geliştirilmiş 3 motoru ve Smart DoF (Akıllı Alan Derinliği) ile bu kamera, görsel alan içerisinde yakında ve uzakta bulunan nesnelere artırılmış ve yoğun odak imkanı sağlıyor.
 
Bu video kamerada düşük ışıkta bile gerçekçi renkleri korumak için araç farları ve SCC (Süper Renk Parlaklığı Telafisi) fonksiyonu gibi doğrudan ışık kaynaklarını azaltmak için kullanılan HLC fonksiyonunun yanı sıra Gece/Gündüz fonksiyonu ile birlikte 0,3 lx (Renkli) ve 0,04 lx'e kadar (Siyah/Beyaz) yüksek hassasiyet bulunuyor. Ayrıca yerleşik akıllı IR LED ışığı ve sis telafi fonksiyonu özellikleri de mevcut. 
 
Bu kamerada ek olarak IP66, 4X tipi (UL50) ve NEMA 4X ile uyumlu IEC60529, Panasonic'in patentli yağmur yıkama kaplaması ve değişken atmosfer koşullarında kullanım için nem giderici de bulunuyor.


İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.