Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.06.2017

Bültene ait dosyalar

Babalara annelerden daha az hediye alıyoruz
 
GittiGidiyor'un Poltio işbirliğiyle Babalar Günü'ne özel düzenlediği ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Toplamda 6.595 oy kullanılan ankette, babaların hoşlanmadığı hediyelerde tamir ve tadilat gereçleri yüzde 24,2'lik oy oranıyla birinci oldu. Anneler Günü'nde annesine hediye aldığını belirtenlerin oranı yüzde 68 iken, “Babalar Günü'nde babanıza hediye alır mısınız?” sorusuna yalnızca yüzde 36 oranında “Evet” dendi.
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, sosyal anket servisi Poltio işbirliğiyle Babalar Günü'ne özel bir anket düzenledi. 29 Mayıs'ta başlayan ve 7 günde toplam 6.595 oyun kullanıldığı ankette, Babalar Günü'ndeki hediye alışkanlıklarıyla ilgili ilginç gerçekler ortaya çıktı. Ankette babalar, Babalar Günü'nde hediye bekleyip beklemediklerini ve almaktan en hoşlanmadıkları hediyeleri oylarken, cevaplarda Anneler Günü anketine kıyasla farklılıklar dikkat çekti.
 
3 babadan 2'sine giyim ve aksesuar ürünü hediye ediliyor
Anketin  sonuçlarına göre, babalara en çok alınan hediye yüzde 62,9 ile giyim ve aksesuar ürünleri oldu. Parfümün yüzde 11,4 ile ikinci geldiği ankette, diğer alınan hediyeler yüzde 6,8 ile ayakkabı, yüzde 4,4 ile saat, yüzde 2,6 ile tamir-tadilat gereçleri, yüzde 3,1'er oy oranlarıyla kişisel bakım ürünleri ve takım formaları, yüzde 2,3 ile teknolojik ürünler, yüzde 1,6 ile tatil, yüzde 1 ile cep telefonu ve yüzde 0,8 ile bilgisayar/tablet oldu. “Babalar Günü hediyesini ne zaman satın alırsınız?” sorusuna verilen cevaba göre, hediyelerin yüzde 53,1'lik oy oranıyla Babalar Günü'ne son birkaç gün kala alındığı belirlendi. Son gün alınan hediyelerin oranı yüzde 31'i bulurken, bir hafta önce alınan hediyeler yüzde 9,2; iki hafta önce alınan hediyeler ise yüzde 6,7 oranında kaldı.  
Babalar Günü hediyelerine yüzde 37,7 oranında 50-100 TL arası bütçe ayrılırken, yüzde 31,8 oranında 50 TL'ye kadar, yüzde 19,2 oranında 100-250 TL arası, yüzde 7,9 oranında 500 TL üzeri ve yüzde 3,4 oranında 250-500 TL arası para harcandığı ortaya kondu.  
 
 
Anneler hediye beklerken babalar beklemiyor  
GittiGidiyor'un Babalar Günü'ne özel düzenlediği anketi, geçtiğimiz ay yine Poltio işbirliğinde yapılan Anneler Günü anketiyle karşılaştırıldığında, bu iki özel günde hediye alışkanlıklarının ne kadar farklı olduğu dikkat çekti. Toplam 9.702 oy kullanılan ankette, “Anneler Günü'nde hediye bekler misiniz” sorusunu yanıtlayan annelerin yüzde 62'si “Evet” demişti. Ancak Babalar Günü'ne özel yapılan ankete göre babaların yalnızca yüzde 29'unun hediye beklediği ortaya çıktı. Anneler Günü'nde annesine hediye aldığını belirtenlerin oranı yüzde 68 iken, "Babalar Günü'nde babanıza hediye alır mısınız?" sorusuna yalnızca yüzde 36 oranında "Evet" dendi. 
 
Tamir ve tadilat gereçlerinden hoşlanmıyorlar 
Anketin “Babalar Günü'nde almaktan en hoşlanmadığınız hediye hangisi?” sorusuna verilen cevaplara göre, babaların yüzde 24,2 oy oranıyla en çok tamir ve tadilat gereci hediyelerinden hoşlanmadığı ortaya çıktı. Giyim ve aksesuar ürünleri sevilmeyen hediyelerde yüzde 17,7 ile ikinci sırada gelirken, hoşlanılmayan diğer hediyeler yüzde 14,5 ile kişisel bakım ürünleri, yüzde 10,5 ile saat, yüzde 7,3 ile parfüm, yüzde 5,6'şar oy oranıyla ayakkabı, teknolojik ürünler ve takım formaları, yüzde 4'er oy oranıyla cep telefonu ve tatil, yüzde 1 ile bilgisayar/tablet oldu.  
 
   
İlgili Kişi: 
Dilek Özcan 
Marjinal Porter Novelli 
dileko@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71 
 
GittiGidiyor hakkında 
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %68'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya