Haberler / b-fit Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.03.2019

Bültene ait dosyalar

b-fit'li kadınlar 8 Mart'ta Dazkırılı kadınlara ücretsiz spor merkezi armağan etti
 
Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, binlerce kadın üyesiyle birlikte tasarladığı umut bilekliklerinden elde edilen gelirle Dünya Kadınlar Günü'nde Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesine ücretsiz b-fit merkezi kurdu. Açılışa katılan Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, “Beş yıllık görevimde beni en mutlu eden projeler kadınlara yönelik gerçekleştirdiğimiz projeler oldu” dedi. 

Türkiye'deki kadınların umudunu güçlendirme hedefiyle kuruluşunun 13. yılında Umut Hareketi projesini hayata geçiren b-fit, “kaliteli ve mutlu bir yaşam her kadının hakkı” diyerek üyelerini bir kez daha sosyal sorumluluk için harekete geçirdi. 50 şehirdeki 225 b-fit merkezi girişimcileri ve üyeleri birlikte tasarladıkları renkli umut bilekliklerini satarak elde edilen geliri Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde ücretsiz bir spor salonu açmak için kullandı.
 
Açılışta konuşan Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, “Beş yıllık görevimde beni en mutlu eden projeler kadınlara yönelik gerçekleştirdiğimiz projeler oldu. Bugün de b-fit ile işbirliği yaparak Dazkırılı kadınlar için bir spor ve yaşam merkezini açmanın heyecanını yaşıyoruz. Bugüne dek kadın istihdamını artırmak ve çocuk bakımına yönelik önemli projeler gerçekleştirdik. Belediye Başkanı olduğumda belediyede çalışan kadın sayısı sadece beşti, şimdi ise bu sayı kırk beşe ulaştı. Kadın istihdamını 9 katına çıkarmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Görevimi bir kadın belediye başkanına devretmekten onur duyarım. Şu anda bir kadın adayımız yok ama, sizlerden bir aday çıkana dek görevimi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğim” şeklinde konuştu.  
 
“Geleneksel b-fit 8 Mart kermesinden elde edilen gelirlerle Dazkırı'ya destek”

Umut Hareketi'nin ilk olarak Denizli'nin Bozkurt ilçesine açılan merkezle başladığını belirten b-fit Kurucu Ortağı Aslı Olgun, “Dazkırı'da açılan merkezden civardaki 12 köyde yaşayan 6 binden fazla kadın ücretsiz olarak yararlanacak. Türkiye'nin dört bir yanındaki kadınlara sosyalleşerek güçlenebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri özgür bir platform sunmak istiyoruz. Temel amacımız kadınların geleceğe ve kendilerine dair daha umutlu olmasına katkıda bulunmak. Üyelerimiz sayesinde gerçekleştirdiğimiz Umut Hareketi kapsamında bugün ikinci ücretsiz merkezimizi açıyoruz. Şube sahiplerimize ve b-fit üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar bir umut atölyesi yaptılar. Burası, umut bilekliklerinin geliriyle yapıldı. Kadın dayanışmasının gücü kilometrelerce ötedeki kadınlara umut oluyor. Bugün açılışımızı gerçekleştirirken, üyelerimiz 50 şehirdeki 225 merkezde geleneksel 8 Mart kermeslerini gerçekleştiriyorlar. Bu kermeslerde umut bileklikleri ve bez çanta satışlarından elde edilen gelirler de Dazkırı merkezimize destek olacak. Bu vesileyle üyelerimize ve tabii bize bu fırsatı veren Dazkırı Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyorum. Türkiye'nin başka köylerine ulaşmaya ve çok daha fazla kadını sporla tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 
ulasd@marjinal.com.tr
 
b-fit Hakkında:
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye'nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 225 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr
 

 

 
 
 


  Share  Paylaş
b-fit
Hakkında
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 222 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr