Haberler / Index Grup Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.04.2019

Bültene ait dosyalar

Artım Bilişim ve Neteks Teknoloji Diyarbakır'da iş ortaklarıyla bir araya geldi
 
Index Grup'un katma değerli şirketleri Artım Bilişim ve Neteks Teknoloji, ortak düzenledikleri “Netex&Artım İş Ortakları Teknolojinin İlk Durağı Diyarbakır'da Buluşuyor'' etkinliğinde, bölgede değer üreten iş ortaklarıyla bir araya geldi.
 
Türkiye'nin sunucu, yedekleme ve sanallaştırma sektöründeki liderliğini sürdüren Artım Bilişim ile network ve güvenlik alanında lider distribütorü Neteks Teknoloji, Diyarbakır'da ortak düzenledikleri etkinlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki iş ortakları ile katma değerli projelerine yönelik vizyonlarını paylaştılar.
 
“Index Grup bölgede ilk IT yatırımını yapan firmadır”
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Index Grup Diyarbakır Şube Müdürü Zülal Koç; “Index Grup, bölgede ilk IT yatırımını yapan firmadır. Diyarbakır'dan tüm Güney ve Güneydoğu'ya kapı olmuştur. Diyarbakır yapılanmamızla 2000 yılından beri hedefimiz daima, iş ortaklarımızın etkinliğini artırmak ve katma değer sağlamak olmuştur. Bu çalışmalarımız önümüzdeki dönemde artarak sürecektir” açıklamasını yaptı.
 
“Bölge müşterilerine lokal iş ortaklarının hizmet vermesini hedeflemeliyiz”
Neteks Teknoloji Genel Müdürü Sami Arbak, tedarik yapısı ve teknolojik gelişmelerin pazarı getirdiği noktayı değerlendirdi. Kurumsal projelerde, iş ortaklarına yeni teknolojiler sunmanın kendileri için önemine dikkat çeken Arbak; “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan kurumsal müşterilerin, ihtiyaç duydukları her an ulaşabilecekleri, lokal iş ortakları ile çalışmaları önemlidir. Bölge müşterilerine, lokal iş ortaklarımızın hizmet vermesini hedeflemeliyiz. Bunu sağlayabilmek için periyodik olarak lokal iş ortaklarımızla bir araya gelmeye çok önem veriyoruz. İş ortaklarımızla projeleri yerinde görüşerek onlara destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
 
“İstanbul'da iş ortaklarımız için yaptığımız her şeyi Diyarbakır'da da yapmalıyız”
Artım Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Harun Taşbaş ise; “Bugün dünya teknolojideki hızlı gelişmelerle dördüncü sanayi devrimini yaşıyor. Dijital dönüşüm, hayatın her alanını etkiliyor. Bu gelişmelerden en çok etkilenen alanlardan biri ise şüphesiz iş yapma biçimlerimiz. Bizim, bütün teknoloji güncellemelerini Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki iş ortaklarımızla birlikte takip etmemiz son derece önemli. Distribütörlüğünü yaptığımız markalar ve iş ortaklarımıza sunduğumuz servis ve teknik destekler hakkında en güncel gelişmeleri kendileriyle yüz yüze paylaşmayı, onları teknolojik olarak beslemeyi ve birebir insani ilişkileri çok önemsiyoruz. İşlerimizin büyümesi için iş ortaklarımızla yakın temas içinde çalışmak, her zaman önceliğimiz olmuştur. Biz şuna inanıyoruz: İstanbul'da iş ortaklarımız için yaptığımız her şeyi Diyarbakır'da da yapmalıyız. İş ortaklarımızdan kilometrelerce değil, teknolojinin de getirdiği avantajla sadece bir tık uzaktayız. Bu vizyonla, iş ortaklarımızla bölgede birlikte iş geliştirmeye ve birlikte kazanmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
www.artimbilisim.com
2003 yılında İstanbul'da kurulan Artım Bilişim A.Ş. dağıtımını üstlendiği ürün ve servisler ile Bilişim Teknolojileri endüstrisindeki lider firmalardan olmayı amaçlıyor. Özellikle finans, lojistik ve depolama alanlarında satış öncesi ile sonrası hizmetlerinin kullanımı sırasında katma değerli servis sunumunu geliştirmeyi amaçlayan şirket halen 27 personeli ile İstanbul ve Ankara'daki ofislerinde bilişim dünyasının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak faaliyet gösteriyor. Artım Bilişim 2011 yılından itibaren tüm çözümlerini Index Grup güvencesi ve gücü altında sunmaya devam ediyor.
 
www.netex.com.tr
İletişim ağı, ağ güvenliği, yakınsama ve ses çözümlerine odaklanan Neteks, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye'nin lider BT dağıtım firması olan Index Grup'a katılmıştır. Neteks, konusunda lider markaların temsilciliğini yapan, katma değerli bir dağıtım firmasıdır. 2007 yılında bu gücünü bir dünya devi olan Westcon Grup ile birleştirerek, konusunda uzman kadrosuna global bilgi ve birikimi de katarak Türkiye pazarında güçlü bir yer edinmiştir. Uzmanlığını iletişim ağı teknolojilerine ve bu teknolojileri üreten lider markaların Türkiye pazarında en doğru ve seçilmiş kanal iş ortakları ile dağıtılmasına yoğunlaştıran Neteks, yenilikçi teknoloji ve ürünleri hızlı, efektif ve güçlü bir şekilde Türkiye pazarına sunmaktadır. Cisco, Aruba, Juniper, HCS, A10, Panduit gibi dünyanın konusunda lider onlarca markasının dağıtımını başarıyla sürdüren Neteks, Türkiye'deki binlerce iş ortağına ürün ve hizmet sunmaktadır.
 


  Share  Paylaş
Index Grup
Hakkında
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.