Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.05.2018

Bültene ait dosyalar

Artık tüm Panasonic modelleri NDI|HX ile entegre
 
Panasonic, bir ürün yazılımı güncellemesi piyasaya sürerek tüm ürünlerinin NDI|HX'i desteklemesi için uzaktan kamera portföyünü genişletti. Bunun yanı sıra Panasonic, yeni bir PTZ kamerası olan AW-HE38'i de duyurdu.
 
Geliştirilirken yeni bir yüksek verimlilik modunun kullanıldığı Ağ Cihazı Arayüzü (NDI) ile entegrasyon sayesinde kullanıcılar, Panasonic profesyonel PTZ kameralarını doğrudan bir NDI ağına bağlayabiliyor.
 
Mevcut tüm Panasonic PTZ kameraları (AW-HE40, AW-HE130 ve AW-UE70) NewTek tarafından elde edilebilen bir yazılım lisansı sayesinde NDI|HX'i destekleyecek şekilde yükseltilebiliyor. *
Panasonic Yayın ve ProAV EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Nela Pertl konuyla ilgili "NewTek TriCaster® ve NewTek'in IP Serisine ait video değiştiricilerinin otomatik algılama özelliği sayesinde Panasonic'in uzaktan kamera portföyü artık diğer yüzlerce NDI özellikli ürünle sorunsuzca entegre olabiliyor. Böylece herhangi bir ek yapılandırma olmadan NDI tabanlı video üretimi iş akışlarına da imkan tanıyor. Bu entegrasyon, uzaktan üretim alanında atılan tam anlamıyla dev bir adımdır" dedi.
 
Ayrıca Panasonic, NDI|HX'i destekleyebilen AW-HE38'i de piyasaya sürerek PTZ portföyünü daha da güçlendirdi. Sağ-sol ve yukarı-aşağı hareket edebilme özelliğine sahip düşük maliyetli bu Full HD uzaktan kamera, AW-HE40H ile aynı özelliklere sahip olup ek olarak 22x yakınlaştırma özelliği de bulunuyor. Yalnızca HDMI çıkışına sahip olması, onu amfi ve toplantı odaları dahil olmak üzere çok sayıda uygulama için ideal kılıyor.
 
Yüksek hassasiyet, çözünürlük ve çok sayda çekim koşulunda üstün video yakalama özelliği için AW-HE38 serisinde yeni geliştirilmiş bir 1/2.3 tipi MOS sensörü ile Dijital Sinyal İşlemcileri (DSP) bulunuyor.
 
Newtek lisansını satın almak için lütfen şu adresi ziyaret edin:  https://store.newtek.com/index.php/panasonicndihxlicense.html
 
Desteklenen modelleri yükseltmek için lütfen aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin:
AW-HE130 serisi: https://eww.pass.panasonic.co.jp/pro-av/support/content/download/EN/ep2main/soft/upghe130_e.htm
AW-UE70 serisi: https://eww.pass.panasonic.co.jp/pro-av/support/content/download/EN/ep2main/soft/upgue70_e.htm
AW-HE40 ve AW-HE38 serileri: https://eww.pass.panasonic.co.jp/pro-av/support/content/download/EN/ep2main/soft/upghe40_e.htm
 
*Panasonic kameralarının NDI|HX'i destekleyecek şekilde güncellenmesi için kameraların ücretsiz olarak en son ürün yazılımına yükseltilmeleri gerekiyor. Kullanıcılar buradan Newtek'in NDI|HX'in desteklenmesine olanak tanıyan lisansını satın alabiliyor.
Panasonic Yayın ve ProAV ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen business.panasonic.com.tr/professional-camera adresini ziyaret edin.
 
İlgili Kişi        
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli             
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
  
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.