Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.10.2018

Bültene ait dosyalar

American Hospital The Bodrum Cup finalini Bengü'yle yaptı
 
30 yıldır aralıksız olarak düzenlenen uluslararası yelken yarışı The Bodrum Cup, düzenlediği yarış ve etkinliklerinin finalini Türk pop dünyasının en değerli isimlerinden Bengü'yle yaptı.
 
Uluslararası deniz festivali The Bodrum Cup, 30. yılında en dolu programının finalini Bengü'yle yaptı. Amerikan Hastanesi'nin isim sponsoru, Yalıkavak Marina'nın da ana sponsoru olduğu organizasyon kapsamında 27 Ekim Cumartesi, saat 22.00'de hayranlarıyla buluşan Bengü, organizasyonun katılımcılarını ve Bodrumluları unutamayacakları bir performansla uğurladı. Konserin yapıldığı İçmeler'deki Ağanlar Tersanesi, şarkıcının söylediği şarkılarla yankılandı.
 
Bu konserden elde edilen gelir, The Bodrum Cup'ın kurucularından Prof. Dr. Galip Beygü İsen'in anısını yaşatmak için oluşturulan Prof. Dr. Galip Beygu İsen-The Bodrum Cup Eğitim Fonu'na aktarıldı. Daha sonra ise Türk Eğitim Vakfı'na bağışlanacak.
 
American Hospital The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:  
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
 
https://goo.gl/BT9mgA
 
Tanıtım filmi: https://youtu.be/tbHuXUTj39g


İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93 / 0212 219 29 71
 
 
The Bodrum Cup hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum'da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışıdır. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek güneş ve rüzgâr turizmini tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Organizasyon, 2017 yılında 150 yat, 1500 yelkenci ve 8000 izleyiciye ulaşmıştır. The Bodrum Cup bu yıl yarış ve etkinliklerle dolu 30. yılını kutlamaktadır. http://www.bodrumcup.com/
 
 
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.