Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.07.2017

Bültene ait dosyalar

Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC'den, Marmara Forum Kristal Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması'na Ödül!

Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC'den SOLAL Gümüş Ödülü alan, Marmara Forum'un düzenlediği, gençlere sinema sektörünün kapılarını açan Kristal Kamera Üniversiteler Arası  Kısa Film Yarışması'nın ikincisi için başvurular 1 Eylül'e kadar devam ediyor.
 
İstanbul'un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum'un geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği Kristal Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC'den “Marka Bilinirliği ve Yeniden Konumlandırılması” kategorisinde SOLAL Gümüş Ödülü'nü almaya hak kazanmıştı. Bu prestijli ödülle saygınlığını artıran yarışma, bu yıl da hem jürisi hem de büyük ödülüyle dikkat çekiyor.

Yarışmanın bu yılki jüri koltuğunda sinema dünyasının önde gelen isimleri Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal ile gazeteci ve öğretim üyesi Mustafa Büyüksipahi ve başarılı menajer Selçuk Kaya bulunuyor. Birinci gelen adaya Cannes Film Festivali'ne katılma şansı sunacak olan yarışma, gençlerin yaratıcılıklarını artırmak amacıyla düzenleniyor. Ayrıca yarışmanın finalistleri, ünlü isimlerle film çekme fırsatını da yakalıyor. Adaylar, tema sınırının olmadığı yarışmaya “özgün” içerikte bütün kısa filmlerle katılabilir. Üniversiteliler II. Kristal Kamera Kısa Film Yarışması'na 1 Eylül tarihine kadar başvurabilir.

Geçtiğimiz yıl birincisini düzenledikleri yarışmayla Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC'den ödül almanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Marmara Forum Müdürü Hakan Altın; “ Geçen sene projenin ilk senesi olmasına rağmen İstanbul sınırlarını aşıp ve Türkiye'nin dört bir yanından başvuru alarak harika bir başlangıç yapmıştık.  Bu sene ise proje daha başlamadan bizimle iletişime geçen, II.Kristal Kamera'nın ne zaman başlayacağını soran öğrenciler hatta öğretim üyeleri oldu. Ülkemizde sinemaya gönül veren o kadar çok genç var ki, her sene bu rakam artarak büyüyor. Buna şahit olmak bizi hem heyecanlandırıyor hem de onlar için daha iyisini yapmak adına şevklendiriyor. 67 üniversite, 175 katılım ile “Marmara Forum 1. Kristal Kamera Kısa Film Yarışması” ilk senesinde kendi çıtasını yükseğe kurdu. Bu sene çıtayı daha da yükseğe çıkaracağımıza inanıyoruz.” dedi.
 

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.marmaraforum.com.tr/
https://www.facebook.com/marmaraforum
https://www.instagram.com/marmaraforum/
https://twitter.com/MarmaraForum
https://www.youtube.com/channel/UC_kVnvCNEc0qAHS9Ps-kOIA
https://tr.pinterest.com/marmaraforum/
 

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.