Haberler / POS A.Ş. Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.10.2017

Bültene ait dosyalar

Alışveriş deneyimine çağ atlatan POS A.Ş., KMD Perakende Teknolojileri Konferansı'nda sektöre sunduğu çözümleri anlatacak
 
Perakende sektörünün güncel konularının ve sektörün yakın geleceğine ilişkin stratejilerin tartışılacağı 3 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan KMD Perakende Teknolojileri Konferansı'nda POS A.Ş. de yürüttüğü işbirlikleri ve ürettiği yeni nesil ödeme araçları hakkında katılımcıları bilgilendirecek.
 
Kategori Mağazacılığı Derneği, perakende ve bilişim teknolojileri tedarikçilerini 3 Ekim 2017 tarihinde Radisson Blu Hotel'de düzenlenecek olan konferansta bir araya getiriyor. Perakende sektörüne yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, proje yönetimi ve danışmanlık gibi uçtan uca çözümler sunan POS A.Ş., ürettiği yeni nesil ödeme araçlarıyla mağaza deneyiminde sağladığı kolaylıkları paylaşacak. Konferansa konuşmacı olarak katılan POS A.Ş., Müşteri Destek Hizmetleri Müdürü  Şükrü Tütüncü, “GeniusOpen ile Yeni Nesil Perakende Çözümlerinde Farklı Yaklaşımlar” başlıklı konuşmasını yapacak. Ayrıca konferans alanındaki POS A.Ş. standında  mağaza içi alışveriş deneyimini özelliştirmeye yönelik yeni GeniusOpen Satış Asistanı Çözümü tanıtılacak.
 
Alışveriş deneyimine tablet çözümü eklendi!
Alışveriş kavramı tüm dünyada önemli bir dönüşüm içerisinden geçiyor. POS A.Ş. alışverişi bir alım-satım işleminin ötesine taşıyarak bireysel ihtiyaçlara göre anında çözüm geliştirilen başlı başına bir deneyim haline getiriyor.
 
POS A.Ş. Genius Open Satış Asistanı Tablet çözümü satış asistanının mağaza içinde müşteri ile birebir iletişim kurarak satış işlemini başlatmasına imkan sağlıyor. Tablet çözümü ile yeni müşteri kaydının oluşturulması, mevcut müşteri bilgilerinin güncellenmesi, CRM uygulamaları ve müşteri puan/kampanyalarının gerçekleştirilmesi, depo ve satış uygulamaları ile entegre çalışarak bilgilerin anında iletilmesi gerçekleştirilmektedir.. Ek olarak eve teslim fonksiyonu; GeniusOpen tablet uygulamasındaki müşteri ekranında girilmiş olan bilgiler kullanılarak ürünlerin müşteri adresine sonradan teslimatının yapılmasına imkan sağlıyor.
 
Mağaza içi satış tablet ile kolay ve hızlı başlamaktadır. Tablet üzerindeki bütünleşik MSR vasıtasıyla müşteri kartı veya cep telefonu numarası kullanılarak müşteri girişi yapılıyor. Müşterinin satın alacağı ürünlerin satışı, satış asistanı tarafından yine tablet üzerindeki bütünleşik barkod okuyucu ile okutularak, gerçekleşiyor. Tablet uygulaması aynı zamanda satış noktasındaki müşteri ve ürün kampanyalarını uygulama yeteneğine sahip olduğundan perakendecinin müşterilerine sunduğu sadakat programı kapsamındaki tüm faydalar tablet üzerinden yapılan satışlarda da geçerli oluyor.
 
Alışveriş deneyimine yenilikçi çözümler üretmeye devam eden POS A.Ş., tablet çözümü ile sektöre kattığı yenilikleri çeşitlendiriyor. Stantta ayrıca  sektörde  perakende çözümleri arasında yerini alan Toshiba TCxWave POS donanımı ve Toshiba TCxDisplay multitouch müşteri ekranları ile GeniusOpen yazılımının alışveriş anında müşterilere sunduğu etkileşimli alışveriş deneyimi de tanıtılacak.

İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
nevrac@marjinal.com.tr
 
POS A.Ş. hakkında
POS A.Ş., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunmaktadır. POS A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde yurtiçinde ve yurtdışında uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılmaktadır. POS A.Ş. 1993 yılında POS Perakende Otomasyon Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. IBM Türk Ltd.Şti. ve Aytaş A.Ş. ortaklığı ile kurulmuştur. Nisan 2012'de Toshiba TEC'in IBM Perakende Çözümler ve Hizmetler grubunu satın alacağını duyurmasının ardından Ağustos 2012'de ilk grup ülkelerin yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions'a geçişi gerçekleşmiştir. 30 Eylül 2012 itibarıyla ikinci grup ülkelerle birlikte Türkiye de geçişini tamamlamıştır. Böylece, aynı organizasyon yapısı ve unvanı korunarak, POS A.Ş.'nin hisseleri IBM'den Toshiba Global Commerce Solutions'a devrolmuştur.

 


  Share  Paylaş
POS A.Ş.
Hakkında
POS A.Ş., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunmaktadır. POS A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde yurtiçinde ve yurtdışında uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılmaktadır. POS A.Ş. 1993 yılında POS Perakende Otomasyon Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. IBM Türk Ltd.Şti. ve Aytaş A.Ş. ortaklığı ile kurulmuştur. Nisan 2012’de Toshiba TEC’in IBM Perakende Çözümler ve Hizmetler grubunu satın alacağını duyurmasının ardından Ağustos 2012’de ilk grup ülkelerin yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions’a geçişi gerçekleşmiştir. 30 Eylül 2012 itibarıyla ikinci grup ülkelerle birlikte Türkiye de geçişini tamamlamıştır. Böylece, aynı organizasyon yapısı ve unvanı korunarak, POS A.Ş.’nin hisseleri IBM’den Toshiba Global Commerce Solutions’a devrolmuştur.