Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.03.2018

Bültene ait dosyalar

ALİKEV, yirmi dördüncü yaş gününde Ali İsmail Korkmaz'ı anıyor
 
Ali İsmail'in düşlerindeki dünyayı hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan ALİKEV, Deneyimli şarkıcı Leman Sam'ın katılımlarıyla 17 Mart'ta, Meclis Kültür Merkezi'nde Ali İsmail Korkmaz Anma Gecesi'ni gerçekleştirecek.
 
Ali İsmail Korkmaz'ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, bu yıl da Ali İsmail'in doğum gününde bir kere daha Ali'nin hayallerini ve umutlarını paylaşan herkesi 17 Mart'ta, Antakya'da bulunan Meclis Kültür Merkezi'nde, saat 20.00'da bir araya getiriyor.
 
Sevilen şarkılarıyla ve sesiyle etkinliğe renk katacak olan Leman Sam, ALİKEV Müzik Topluluğu'nun da eşliğiyle misafirlere müzik kalitesi yüksek anlar yaşatacak.
 
18 Mart tarihinde ise ilk defa gerçekleşecek olan Hatay Barış Koşusu'na hazırlanan ALİKEV, koşu alanında sahne alarak koşuculara ezgileriyle eşlik edecek olan ALİKEV Müzik Topluluğu'yla birlikte Ali İsmail Korkmaz'ın düşlerini paylaşan herkesi oraya davet ediyor. Etkinlik, ALİKEV ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize ediliyor ve Defne Belediyesi'nin yanı sıra Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından destekleniyor.
 
Kayıt ve daha fazla bilgi için: https://bariskosusu.com/

 
 
İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
mervea@marjinal.com.tr
 
Duygu Batık
Ali İsmail Korkmaz Vakfı
0326 213 02 54
duygu.batik@alikev.org
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı. bilgi@alikev.org www.alikev.org

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.