Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.09.2018

Bültene ait dosyalar

ALİKEV Runners/Barış Koşucuları Senin Efsanen yarışında koşacak
 
Gündüzden geceye uzanan Türkiye'nin ilk ve tek bayrak yol yarışı Senin Efsanen, 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşecek. 230 km'lik koşuda ALİKEV Runners/Barış Koşucuları takımı Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı temsil edecek.
 
Alaçatı-İzmir merkezli olarak yaklaşık 230 km'lik bir koşuyu kapsayan Senin Efsanen yarışında ilk kez yer alacak olan ALİKEV Runners/Barış Koşucuları, fiziksel ve zihinsel sınırları zorlayan ekstrem bir koşu deneyimi yaşayacak. Dört erkek ve iki kadından oluşan ALİKEV Runners/Barış Koşucuları takımı, 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olağanüstü Senin Efsanen yarışında 230 km koşarak Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı temsil edecek.
 
Önder Yılman, Seda Kurtuldu, Evşen Onay, Murat Karabulut, Erkal Hascan ve İbrahim Bitiş'ten oluşan Barış Koşucuları ekibi dostluk, spor ve dayanışma için 230 km boyunca ALİKEV ve barış bayrağını dalgalandıracak.
 
Sporcuların sınırlarını zorladığı, kendisiyle ve zamanla yarıştığı bu etkinlik sadece bir koşu yarışı değil aynı zamanda dostluğun ve barışın da simgesi olacak.

 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ulasd@marjinal.com.tr
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org

           
 
 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.