Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
24.10.2017

Bültene ait dosyalar

ALİKEV Gönüllü Koşucuları Buluştu!

İstanbul Maratonu'nunda ALİKEV için gönüllü koşacak yaklaşık 60 koşucumuz 22 Ekim 2017 Pazar günü Emel Anne'nin de katılımı ile İstanbul-Bebek'te ilk kez buluştu, birbirleriyle tanıştı ve birlikte antrenman yaptı.

Aralarında 90 yaşındaki aktif koşucu Safder Kurtoğlu, 6 aylık Deniz Devrim bebek ve 70 yaşındaki aktif koşucu Hüseyin Doğan'ın da olduğu ve 12 Kasım'da iyilik peşinde koşacak olan ALİKEV Gönüllü Koşucuları Emel Anne ile sohbet imkanı buldu. Ali İsmail'in abisi Gürkan Korkmaz ALİKEV'i, vakfın çalışmalarını, burs fonunu anlattı. Kampanya koçumuz Önder Yılman ise yardımseverlik koşusu, İstanbul Maratonu, Adım Adım ve İPK, kayıtlar, kampanya oluşturma ve yürütme, yarışa mental ve bedensel hazırlık konularında gönüllülerimizi bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.

Keyifli sohbetin ardından antrenmana başlandı. Isınma hareketleri, Bebek sahilinde yapılan antrenman koşusu ve gerdirme hareketlerinin ardından etkinlik son buldu.

Gönüllü koşucularımıza Ali İsmail'in düşlerinin peşinden gittikleri, gençlere daha güzel bugünler ve yarınlar sunmak adına bizimle birlikte yol aldıkları için bir kez daha teşekkür ederiz.

Bir sonraki buluşmamız olan 29 Ekim Adım Adım Makarna Partisi'nde yeniden bir arada olmak dileğiyle…

Siz de İstanbul Maratonu'nda Ali İsmail için, Ali İsmail'in yarım kalan düşleri için, gençlerin eğitimine katkı sağlamak için koşmak veya yürümek isterseniz kosu.alikev.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / 0530 232 68 98
mervea@marjinal.com.tr
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup; daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org
 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.