Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.03.2018

Bültene ait dosyalar

Ali İsmail'in sevenleri yirmi dördüncü yaş gününde buluştu
 
Ali İsmail'in hayallerindeki dünyayı hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan ALİKEV, sevilen sanatçı Leman Sam'ın katılımlarıyla Ali İsmail Korkmaz Anma Gecesi'ni gerçekleştirdi.
 
Ali İsmail Korkmaz'ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, bu yıl da Ali İsmail'in doğum gününde Ali'nin hayallerini ve umutlarını paylaşan herkesi bir araya getirdi.  Sevilen şarkılarıyla ve sesiyle etkinliğe renk katan Leman Sam, ALİKEV Müzik Topluluğu'nun da eşliğiyle misafirlere müzik şöleni yaşattı.
 
Ali İsmail'in doğum günü anması kapsamında bu yıl ilk kez Hatay Barış Koşusu da düzenlendi. Barış Koşusu'nda 145 kişi Ali İsmail'in düşleri için 10 kilometre mesafe koştu. ALİKEV ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Defne Belediyesi'nin yanı sıra Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen halk koşusuna ise yaklaşık 400 gönüllü katılım gösterdi.
 
Koşunun ardından tüm sevenleri Ali İsmail'i mezarı başında anmak için toplandı. Ali İsmail'in yeğeni, Hatay Barış Koşusu'nda kazandığı madalyasını dayısına armağan etti. 

 
İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
mervea@marjinal.com.tr
 
Duygu Batık
Ali İsmail Korkmaz Vakfı
0326 213 02 54
duygu.batik@alikev.org
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı. bilgi@alikev.org www.alikev.org

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.