Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.12.2016

Bültene ait dosyalar

Ali İsmail Korkmaz'ın anısı 2017'nin her ayında umut aşılayacak
 
Ali İsmail Korkmaz'ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) 2017 Ajandası'nın ön satışı  www.duslerindeozgurdunya.com adresi üzerinden başladı.
 
 
www.duslerindeozgurdunya.com ‘un her yıl farklı konseptlerde tasarlayarak satışa sunduğu ALİKEV Ajandası, 2017 yılı için ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu vahim olaylar nedeniyle BARIŞ konseptinde hazırlandı.

Her ayı Türkiye'nin dünya çapında ünlenmiş 12 başarılı illüstrasyon sanatçısına teslim edilen ajandanın 2017 versiyonunda imzası bulunan sanatçılar şöyle sıralanıyor: Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Ayşen Karakaya, Mert Tugen, Efe Işıldaksoy, Faruk Tarınç, Ethem Onur Bilgiç, Melike Acar, Tayfun Pekdemir, Sibel Açıkalın Akgün, Furkan Birgün, Kaan Bağcı ve Melike Kerpel. Sanatçıların ALİKEV için resmettikleri “Barış” konseptli çizimleriyle hazırlanan ajandanın tasarımı ise Gökçe Cantürk'e ait.
  
İçinde barış sözlerinin de yer aldığı ve her sayfasında umut aşılayan ajandanın kapak tasarımında bir kafes içinde hapsedilmiş kuş, tek bir dokunuşla kafesten çıkıyor ve özgürlüğüne kavuşuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ajandadan elde edilen tüm gelir ALİKEV'e aktarılarak gençlere destek ve umut aşılamaya devam edecek.
 
Ajandayı satın almak için http://www.duslerindeozgurdunya.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 
 
 
 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.