Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.03.2017

Bültene ait dosyalar

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Doğum Gününde Ali İsmail'i Anıyor
 
Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi tarafından, onun düşlerini devam ettirmek için kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ali İsmail'i doğum günü olan 18 Mart'ta Samandağ'da anacak. Anmada Aylin Aslım, Fırat Tanış, Teoman Kumbaracıbaşı'nın yanı sıra ALİKEV Müzik Topluluğu'nu oluşturan gençler de sahne alacak. Etkinlikte, gelenekselleşen Ali İsmail Korkmaz Ödülü de sahibini bulacak.
 
Ali İsmail Korkmaz'ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, Ali İsmail'in doğum gününde bir kez daha, Ali'nin düşleri ve umutlarıyla, umuda kucak açanları bir araya getiriyor. ALİKEV tarafından her yıl Ali İsmail'in doğum gününde gerçekleştirilen anma, Ali İsmail'in düşlerini ve umutlarını her yere taşımak üzere, bu yıl ilk kez Antakya Samandağ'da gerçekleştirilecek.
 
Ali İsmail Korkmaz Ödülü sahibini bulacak
Ali İsmail Korkmaz Ödülü, her yıl bir sanat dalında ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda Ali İsmail'in doğum gününde veriliyor. Ali İsmail Korkmaz Ödülü, bu yıl özgürlük teması ve illüstrasyon dalında yapılan yarışmaya katılan sanatçılar arasından 18 Mart 2017 Cumartesi günü sahibini bulacak.
 
Ödül törenin ardından Teoman Kumbaracıbaşı, Aylin Aslım ve Fırat Tanış'ın yanı sıra gençlerden oluşan ALİKEV Müzik Topluluğu da sahne alacak. Ayrıca 18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar gününü kapsayan hafta sonu boyunca ALİKEV, Samandağ Belediyesi Deniz Hızır Alanı, Defne Gençlik Merkezi ve Ekici'de bulunan Ali İsmail'in evinin önünde atölye çalışmaları ve söyleşilerle gençleri ve çocukları yalnız bırakmıyor. ALİKEV tarafından gerçekleştirilecek etkinliklere katılım ücretsiz.
 
 
Program:
Tarih   : 18 Mart Cumartesi
Saat   : 20.00
Yer     : Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonu
 
Etkinlikler:
 
18 Mart Cumartesi- ALİKEV
13.00 Söyleşi - Sosyal Sorumluluk ve Sportif Yaşam
Önder Yılman ( ALİKEV Sportif Bağış Kampanyaları Koçu)
 
18 Mart Cumartesi- SAMANDAĞ- Deniz Hızır Alanı
11.00 Drama- Hamit Demir - 12.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
14.00 Kukla Atölyesi - Adem Dağlar
15.30 Kil İşleri Atölyesi - Cem Atmaca
 
19 Mart Pazar- ALİKEV
14.00 Öykü Atölyesi- Semih Çelenk (13-18 Yaş Arası)
 
19 Mart Pazar- DEFNE BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ- Harbiye
11.00 Kil İşleri Atölyesi- Cem Atmaca
12.30 Drama- Hamit Demir - Seher Duygu Dinç
14.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
16.00 Kukla Atölyesi Adem Dağlar
 
19 Mart Pazar EKİNCİ MAHALLESİ- Ali İsmail'in Evinin Önü
11.00 Ebru Atölyesi - Ezgi Caymaz
12.30 Kukla Atölyesi - Adem Dağlar- Şafak Dağarslan
14.30 Kil İşleri Atölyesi - Cem Atmaca
16.00 Drama – Hamit Demir- Seher Duygu Dinç
 
bilgi@alikev.org
www.alikev.org
Ulucami Mahallesi Bedesten Sokak No: 8 Köprübaşı Antakya- Hatay
Tel: 0326 213 0 254
https://www.facebook.com/aliismailkorkmazvakfi
https://twitter.com/Alikev_org
 

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.