Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.11.2017

Bültene ait dosyalar

 Ali İsmail, düşleri Adım Adım gerçekleştiriyor

Ali İsmail Korkmaz'ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl 39'uncusu düzenlenecek Vodafone İstanbul Maratonu öncesinde, Adım Adım Platformu'na kayıtlı 39 kuruma bağış yaptı. "Sivil toplum kuruluşlarının amaçlarına ancak dayanışmayla ulaşabileceğini ve böylelikle büyüyebileceğini düşünüyoruz” diyen Ali İsmail'in abisi Gürkan Korkmaz, hala 19 yaşında olan kardeşinin düşlerine güç vermek üzere,  maratondaki tüm STK'ları Ali İsmail Korkmaz adıyla desteklediklerini vurguladı.
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamak için çalışan Adım Adım Platformu'na dâhil oldu. 39'uncu Vodafone İstanbul Maratonu'nda koşacak olan Ali İsmail'in annesi Emel Korkmaz da Adım Adım Platformu üzerinden ALİKEV yararına bağış toplamak üzere maratona hazırlanıyor.
 
Çalışmalar kapsamında Ali İsmail'in düşlerine güç vermeyi ve bursiyer sayısını artırmayı hedefleyen ALİKEV, Adım Adım Platformu'na kayıtlı 39 sivil toplum kuruluşuna “Ali İsmail Korkmaz” adına 19'ar TL bağış yaptı. Ali İsmail'in abisi Gürkan Korkmaz, STK'ların ancak dayanışmayla amaçlarına ulaşabileceğini ve büyüyebileceğini ifade etti. Korkmaz; “Hala 19 yaşında olan kardeşimin düşlerine güç vermek üzere,  maratondaki tüm STK'ları Ali İsmail Korkmaz adıyla destekliyoruz” dedi. ALİKEV bugüne dek 52 öğrenciye sağladığı eğitim bursunun çapını genişletmek üzere, herkesi İstanbul Maratonu'nda düşlerinin peşinden koşmaya davet ediyor.
 
Ayrıntılı bilgi için: http://kosu.alikev.org/
 

İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
mervea@marjinal.com.tr
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org

 
 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.